P, 29.05.2022

Lahkus kunstikooli sümbol ja terapeut Igor Tõnu Tass

Janno Zõbin
, reporter
Lahkus kunstikooli sümbol ja terapeut Igor Tõnu Tass
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Kuna Igor oli enne kunstikooli tulekut hulkuva eluviisiga, ei ole teada, mis rahvusest ta oli. Just seetõttu saigi kass nimed kahes keeles: Igor ja Tõnu. Perekonnanimi Tass pandi talle naljatledes kunstikooli õpetajate omavahelise arutelu käigus.
Kuna Igor oli enne kunstikooli tulekut hulkuva eluviisiga, ei ole teada, mis rahvusest ta oli. Just seetõttu saigi kass nimed kahes keeles: Igor ja Tõnu. Perekonnanimi Tass pandi talle naljatledes kunstikooli õpetajate omavahelise arutelu käigus. Foto: Margus Ansu

Möödunud nädalavahetusel rabas Tartu kunstikooli kurb uudis. Lahkus koolipere pikaajaline sõber, kass Igor Tõnu Tass. Paljudele kooli õpilastele ja õpetajatele tähendas ta palju. Tartu kunstikooli direktor Kadi Kreis tavatses öelda, et kass valis kooli, mitte vastupidi.

Igor suutis tegutseda koolimaja neljal korrusel: sõita liftiga ning platseeruda õhtul alati invatualeti juurde – just WCs tema öökorter asuski. Suure kohanemisvõimega kassi maine teekond lõppes õnnetult pärast seda, kui ta autolt löögi sai.

Bränd ja terapeut

Märksõnad
Tagasi üles