R, 3.02.2023

Ingerisoomlased tegid Toomel näitemängu ja lõid tantsu

Suur pildialbum
Aime Jõgi
Ingerisoomlased tegid Toomel näitemängu ja lõid tantsu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Laupäeval tähistas üks väike kogukond inimesi Tartu ülikooli muuseumis 30 aasta möödumist ingerisoomlaste seltsiliikumise algusest Eestis.

Nüüd on valmis saanud virtuaalne album, kus saab näha, kuidas koosviibimine kulges, kõned paistsid, näitemäng edenes ja vetšerinkal tantsu löödi.

Üks osa piltidest on Tartu Postimehe fotograafi Laila Kaasiku tehtud, teine osa aga Tartu ülikooli kliinikumi taastusarsti Maie Ojamaa plõksutatud.

Maie Ojamaa on hea hobifotograaf muudelgi puhkudel. Nimelt oli Maie Ojamaa fotonäitus Ingerimaa pühakodadest samuti ajaloomuuseumis näha.

Maie Ojamaa on sündinud Eestis, tema ema oli ingerisoomlane, isa aga Peipsi-tagune eestlane. Mõne aasta eest pani ta oma pere loo ja mõtted raamatusse «Ingeri tütar. Luigelaul». Peol käis ta Ingerimaa Tuutari kihelkonna rahvarõivastes, mis on oma kätega tehtud. Pluusi tikkis terve aasta.

Maie Ojamaa uhkeid rahvarõivaid näeb sellel pildil. Siin seisab ta koos muusik Alen Vezikoga, kes kirjutas ingerisoome kooridele eelmiseks laulupeoks kaks laulu.
Maie Ojamaa uhkeid rahvarõivaid näeb sellel pildil. Siin seisab ta koos muusik Alen Vezikoga, kes kirjutas ingerisoome kooridele eelmiseks laulupeoks kaks laulu. Foto: Maie Ojamaa
Märksõnad
Tagasi üles