«Midagi väga hullu ei juhtunud, mõlemad on elu ja tervise juures,» märkis Piiskoppel.
«Aga kõike tuleb ette, vahel ei ole jooksjal nii hea päev kui tavaliselt. See on individuaalne, sõltub ka ilmast,» rääkis ta. «Tüüpiline, mis inimest niisugusel katsumusel tabab, on jõuvarude lõppemine, üldine kurnatus, vedelikupuudus. Allajahtumist küll ei olnud, pigem mängis rolli ülekuumenemine.»
Kui tavalistest pöördumistest rääkida, siis tuli ette jäseme- ja liigeseprobleeme, ville, kriime, kukkumisi, marrastusi, jalakrampe. Mõned pidid jooksu katkestama. Oli kolm niisugust juhtumit, mil jooksja sai herilase- või mesilasepiste ning nõelamisest tekkis tugev allergiline reaktsioon.
Jooksjate elu ja tervist silmas pidades läks maraton siiski suhteliselt hästi. Veerandsada pöördumist 3700 jooksja kohta on Piiskoppeli sõnul normaalne.
Küsimuse peale, kuidas maratonile järgnevatel päevadel enda eest hoolitseda, vastas ta, et nõuanded on trafaretsed.
«Kui võimalik – massaaž! Ja korralikult puhata, süüa korralikult, ja juua vedelikke, mis taastavad organismi soolade varud. 42 kilomeetri läbimine annab end tükk aega tunda,» ütles ta. «Aga eks kõik sõltub sellest, milline on inimese treenitus. Ka 10 kilomeetri läbimine võib anda tunda, kui inimene hindab oma võimeid üle. Ehk nagu jooksukorüfeed ütlevad: vahemaad ei tapa, tapab tempo.»
Meditsiiniteenistuse lülid
Tartu linnamaratoni valvas kolm täisvarustuses kiirabibrigaadi, mille meeskonnas töötas arst. Lisaks neli liikuvat meditsiiniüksust ehk jalgratastel ja mootorratastel meedikud. Jalgrattaga sõitis meedik, mootorratta peal oli nii juht kui meedik. Ekipaažid olid varustatud kõige esmavajalikuga, mida läheb vaja elustamisel, ka elektrišoki AED aparaadiga.