Tartu linnamaratoni võitjad: kuuikud ja kolmikud

Aime Jõgi
Tartu linnamaratoni kuus tugevamat meest.
Tartu linnamaratoni kuus tugevamat meest. Foto: Kristjan Teedema

Ja veel kord kokkuvõte: 42,2 km jooksu kuus parimat on Raivo Alla (2:32.54), Jonathan Rosenbrier (2:34.15), Sander Linnus (2:42.41), Artis Davidnieks, Rauno Jallai ja Sergejs Maslobojevs.

Kuus parimat naist on kõik Eesti naised: Kristel Vallaste (3:00.35), Kadiliis Kuiv, Lilian Raspel, Klarika Kuusk, Sille Puhu ja Õnne-Liina Jakobson.

Kuus väledaimat naist.
Kuus väledaimat naist. Foto: Kristjan Teedema

Poolmaratonil oli meestest kiireim Raido Mitt (1:11.04). Teisena lõpetas Rauno Laumets (+0.33) ning kolmandana Tõnu Lillelaid (+3.10). Olümpiamaratoonar Roman Fosti võttis täna tavapärasest kergemalt ning sai kümnenda koha.

21 km distantsi naiste esikolmiku moodustasid Liis-Grete Arro (1:25.13), Olga Andrejeva (+2.03) ja Sirelyn Pommer (+2.35).

Kõige osavõturohkema distantsi ehk 10 km jooksu nobedaim mees oli lätlane Sandis Grusevs (32.11) ning kiireim naine Kaisa Kukk (37.12).

7. Tartu linnamaratoni põhidistantsidele registreerus rekordarv jooksjaid - 3754, neist 610 maratonidistantsile, 1124 poolmaratonile, 1689 kümne kilomeetri jooksule ning 331 kümne kilomeetri kepikõnnile.

Tartu linnamaratoniga tõmmati joon alla kuuest osavõistlusest koosnevale Tartu Maratoni Kuubiku hooajale. Neljanda Kuubiku hooaja võitis meestest ka mullu triumfeerinud Sander Linnus. Naistest oli parim Reeda Tuula-Fjodorov, kes võitis sarja ka 2015. aastal.