Üliõpilaste õigusbüroo pakub taas tasuta õigusabi

Tartu Postimees
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Mullu tegutsesid tudengite õigusbüroos nõustajad Piia Paula Tarvis(vasakul) ja Eva Arumets.
Mullu tegutsesid tudengite õigusbüroos nõustajad Piia Paula Tarvis(vasakul) ja Eva Arumets. Foto: Sille Annuk / Tartu Postimees

Tartu ülikooli üliõpilaste õigusbüroo avab 8. oktoobril taas uksed, et pakkuda kõigile soovijatele tasuta õigusabi.

Büroo on avatud 8. oktoobrist 1. detsembrini Tartus Näituse tänav 20–115. Vastuvõtuaeg on esmaspäevast reedeni kell 16–19 ja laupäeviti kell 10–13.

«Tudengite õigusbüroo tegutseb juba 18. aastat. Sellest on kasu nii meie õigustudengitele, kellel on võimalus lahendada elulisi probleeme, kui ka linnarahvale, kes saab büroost oma õigusmuredele abi,» ütles õigusbüroo juhendaja Andreas Kangur. «Enamasti pöördutakse tudengite poole mitmesuguste tsiviilõigust puudutavate probleemidega – perekonna- ja pärimisõiguse küsimused, naabrite vaidlused, lepingu- ja töövaidlused –, kuid märkimisväärne hulk kliente küsib büroost abi ka ametiasutustega suhtlemisel.»

Õigusnõu annavad TÜ õigusteaduskonna bakalaureuseastme kolmanda aasta üliõpilased ja magistrandid. «Mõistagi ei ole tudengid õigusprobleemide lahendamisel üksi, vaid neid toetavad hea nõuga ülikooli õppejõud. Erinevalt riigi õigusabist ei nõuta tudengite büroosse pöördumisel, et abivajaja tõendaks oma varalist seisu – seetõttu jõuavad meie juurde erisuguse tausta ja mitmekesiste muredega inimesed,» rääkis Kangur.

Tudengite õigusbüroosse võib pöörduda kõikide õigusküsimustega, vajaduse korral suunatakse abivajaja edasi.

Õigusabi soovijail tuleb ette registreerida telefonil 737 5299 või e-posti aadressil juuraabi@ut.ee.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles