Luunja vald kavandab lasteaeda Rahumäe kalmistu kõrvale

Luunja vallavanem Aare Anderson ütles, et Tartu piiril asuv Pajula tee kinnistu sobib uue lasteaia asukohaks hästi, sest seal on ruumi ja hea juurdepääs. Vasakut kätt asuvat kalmistut varjavad puud. «Kalmistu on vaid emotsionaalne faktor,» märkis vallavanem.

FOTO: Margus Ansu

Tellijale Tellijale

Tartu Rahumäe kalmistu üht kätt, teist kätt Rõõmu–Viira tee, pisut kaugemal Tartu–Räpina maantee – sellisesse kohta, täpsemalt Pajula tee 2 maaüksuse põhjaossa tahab Luunja vald rajada uut lasteaeda, mille ehitamine algab kava järgi tuleval aastal. «Mõistan, et ükski asukoht pole ideaalne, kuid kõiki asjaolusid arvestades on lasteaial seal täiesti normaalne asukoht, vaidlused on vaieldud,» ütles Luunja vallavanem Aare Anderson.

Teist meelt on aga Luunja 15-liikmelise vallavolikogu opositsioon, valmisliidu Luunja liikmed, kelle arvates on lasteaia ehitamine kalmistu kõrvale ebaeetiline ja suures plaanis lühinägelik otsus. Pealegi algas uue lasteaia kavandamine 2016. aastal teise plaani ja teise kohaga, Juhani puukooli vastas valla Kellukese kinnistul.

Tagasi üles