Tartu Uue Teatri monolavastus sõidab Brüsselisse ja Berliini

Raimu Hanson
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Lavastuses «Sümfoonia ühele» mängib Aleksander Eelmaa.
Lavastuses «Sümfoonia ühele» mängib Aleksander Eelmaa. Foto: Sille Annuk

Tartu Uus Teater viib lavastuse «Sümfoonia ühele. Allegro con moto» Brüsseli ja Berliini eestikeelse publiku ette. Helilooja ja näitleja Ardo Ran Varrese lavastatud monotükis mängib Aleksander Eelmaa.

Näidendi on kirjutanud Donald Tomberg, kunstnik on Henry Griin. Lavastuses peavad dialoogi näitleja ja raadio, vana mees ja tema esimene, veidi katkine raadio täis helisid, hääli ja mälestusi. Eetrikahina saatel viiakse publik teekonnale Eesti muusika- ja kultuuriloo peaaegu sajasse aastasse.

«Sümfoonia ühele» tuleb 4. oktoobril eestikeelsete vaatajate ette Brüsselis Auderghemi kultuurikeskuses. Berliini etendus toimub sealsetel Eesti kultuuripäevadel, 6. oktoobril Brotfabrikus. Etendusele järgneb kohtumine publikuga.

Külalisetenduste andmist toetab Tartu linn ja Tartu kultuurkapital, Eesti selts Belgias ning Berliini Eesti kultuuriselts Kama.

ERRi raadioteatriga koostöös valminud «Sümfoonia ühele» esietendus 21. aprillil 2017 Tartu Uue Teatri proovisaalis. Eesti teatri aastaauhindade jagamisel tänavu märtsis oli Ardo Ran Varres selle eest üks nominente sõnalavastuse muusikalise kujunduse ja originaalmuusika auhinna kategoorias.

Tagasi üles