Marika Kullamaa: rahvuslik maltsarada

, Toimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Marika Kullamaa
Marika Kullamaa Foto: Erakogu

Eesti Rahva Muuseum on paleuslik paik. Tõeks on saanud ärkava Eesti suurkuju kunstnik Kristjan Raua sõnad: näen nägusat ehitist «täis haruldasi, imelikka muistsusi» ja nende hulgas liiguvad rõõmsad inimhulgad.

Selle maja juurde viib Roosi tänav, Tartu kultuurikilomeeter, mis kahe aasta eest «Tuljakuga» promenaadina avati. Soov oli ja on, et see tee eales ei rohtuks. Paljud asjaosalised on Roosi tänavat kiitnud. «Usun, et sellest tänavast on saanud üks Tartu linna kauneimaid tänavaid, mis pakub rõõmu nii kohalikele elanikele kui ka kõigile tulevastele muuseumi­külastajatele,» uskus linnapea Urmas Klaas.

ERMi haljastusspetsialist Ain Vellak tõdes muuseumi ajaveebis, et «üldplaanis muudavad ERMi haljastuse omapäraseks alleed, haljastusmaterjali personaliseeritus ja aianduse ning põllunduse elementide kasutamine».

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles