Roosa Barbie astub homme robotite lahingusse

Greete Palgi
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Vasakpoolne robot on juba küllalt vatti saanud, tänavu läheb Robolahingu võistlustulle parempoolne robot, millele monteerib naiskond külge barbi. Vasakult Helin Haga tütre Alikiga, Saile Mägi ja Annika Vesselov. 
Vasakpoolne robot on juba küllalt vatti saanud, tänavu läheb Robolahingu võistlustulle parempoolne robot, millele monteerib naiskond külge barbi. Vasakult Helin Haga tütre Alikiga, Saile Mägi ja Annika Vesselov. Foto: Margus Ansu

Mida saab ehitada muruniiduki terast, klaasipühkija mootorist ja pisut kõrvetada saanud barbist? Neli naist tegid nendest ja veel mitmetest teistest juppidest roboti, mis proovib neljapäevaõhtusel Robolahingul tuule alla teha teiste võistlejate omadele.

«Esimest korda osaledes otsisime Youtube’ist, kuidas robotit ehitada, ja hakkasime õppima,» ütles üks Malibu Barbie 2.0 roboti looja Annika Vesselov. Võistkond paneb juba kolmandat aastat oma roboti teistega võistlusjoonele. «Et olime toona ja oleme ka praegu võistlusel ainus naiskond, otsustasime anda oma roosale robotile iroonilise nime – Malibu Barbie,» selgitas ta.

Tuld ja tossu

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles