Ajaloolane Jaak Valge liitub EKREga ja kandideerib riigikokku

Jaak Valge

FOTO: Andres Haabu

Tuntud ajaloolane Jaak Valge liitub Eesti Konservatiivse Rahvaerakonnaga (EKRE) ja kandideerib järgmise aasta märtsis peetavatel valimistel parlamenti.

Valge ütles, et EKRE ridades kandideerimiseks ei pea ta tulema niiöelda kapist välja. «Ma pole kunagi oma rahvuslust varjanud,» vahendas BNS Valge sõnu.

«Mul pole ka vaja lahendada dilemmat, kelle kaudu tegevpoliitikasse tulla. EKRE on mulle ainus võimalus. Ma tunnen EKRE juhte pikka aega ja usaldan neid. Arvan, et EKRE poliitika võib olla veel süsteemsem. Kui mul ei oleks EKREle midagi omalt poolt pakkuda, siis ma ei kandideeriks. Ma arvan, et minu tugevus ei ole häältemagnetiks olemine, vaid analüüsi- ja süsteemiloomise võime.»

«Ainus partei, kuhu olen varem kuulunud, on Eesti Rahvusliku Sõltumatuse Partei (ERSP). Olen selle üle uhke. Kuulusin sinna neil aastatel, kui Eesti saatus oli kaalul. Hiljem leidsin, et võin pühenduda oma erialale. Nüüd on taas murrangumoment. Ning kui veel mõni enesekeskne lisapõhjendus oma võimalikule erialasest tegevusest eemalejäämisele tuua, siis soovin tagada olukorra, et minu raamatuid osataks lugeda ja neist huvitutaks ka edaspidi. See tähendab ühiskonna seisukohalt, et eestlus kestaks ja edeneks,» rääkis ta.

Aastatel 1984–1995 töötas Jaak Valge ajaloo instituudis laborandi ja teadurina, 1995–1999 riigiarhiivis nõuniku, osakonnajuhataja ja teadusdirektorina, 1999–2001 siseministeeriumis välismaalaste osakonna juhatajana, 2001–2004 Viljandi maa-arhivaarina, 2004–2008 kultuuriakadeemia nõuniku ja teadusdirektorina.

1996. aastast on ta töötanud Tartu ülikooli ajaloo ja arheoloogia instituudis, alates 2004. aastast dotsendina. 2005. aastast on ta ka Tallinna ülikooli Eesti demograafia keskuse juhtivteadur.

Tagasi üles