N, 21.09.2023

Vallamajja tuleb vanade päevahoid

Vilja Kohler
, reporter
Facebook
Comments
Kastre vallavanem Priit Lomp (vasakult), arendusspetsialist Mart Keerutaja ja sotsiaalosakonna juhataja Karmen Vetemäe käisid läinud nädalal Mäksa vanas vallamajas, kus varsti hakkavad toimetama abi vajavad vanurid, keda on praegu 40.
Kastre vallavanem Priit Lomp (vasakult), arendusspetsialist Mart Keerutaja ja sotsiaalosakonna juhataja Karmen Vetemäe käisid läinud nädalal Mäksa vanas vallamajas, kus varsti hakkavad toimetama abi vajavad vanurid, keda on praegu 40. Foto: Sille Annuk

Keeruline ja vahel ka võimatu on täisjõus inimesel tööl käia, kui ta aastates ema-isa tervisehäda või kaduva mälu pärast kodus enam ise hakkama ei saa. Sellises olukorras tartlased on aastaid saanud kasutada Anne päevahoolduskeskuse abi. Nüüd võivad peagi ka Kastre valla elanikud eurotoetuse toel abivajava lähedase hommikust õhtuni asjatundjate hoole alla usaldada.

Kastre vald on üks 13st Eesti omavalitsusest, mis sai Euroopa sotsiaalfondist sotsiaalteenuste arendamiseks 231 864 eurot ja 75 senti toetust, millele vald lisab 77 288 eurot ja 25 senti. Kokku 309 153 euro eest rajatakse Poka külas omavalitsuste liitumise järel tühjaks jäänud Mäksa vallamajja Kastre valla sotsiaalteenuste keskus ja palgatakse abivajajatele uusi abilisi.

Saab ka pikutada

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles