Möödunud sajandi kirjutistes kunsenpalsami koostis mõningal määral muutus.
Nii annab 1930. aastal Hagersi farmaatsia käsiraamat selle koostisse veel kikkaputke piirituse, milles kuulusid lisaks angeelikaõlile veel kadaka- ja palderjaniõli.
Palderjan on üldtuntud kergelt rahustava ja undsoodustava toimega, kadakas muudab tõhusamaks uriinierituse. Kikkaputk ise aga oli inglijuure nime all au sees juba keskaegsetes mungajookides, ka tema mõjub nagu palderjan rahustavalt ning ühtlasi suurendab isu ja korrastab seedimist.
Seega on kunsenpalsam arstirohi, mis peale südamepöörituse peaks aitama mitmete muude tõbede vastu. Seetõttu on ka arusaadav, et Punsli eli ei valata ei pokaalidesse ega ka viinapitsidesse ja kokku temaga ei lööda.
1934. aastal ilmunud «Eesti entsüklopeedia» IV köites on kirjas: «Kunzen`i palsam, farm. mitmesuguste eeterlike õlide lahus alkoholis, värvitud safraniga.»
Vikipeedia artikkel ütleb, et Punsli õli, ka Punsli eli, ka Kunzeni haavapalsam, on kitsamas tähenduses kuue ravimtaime tinktuur, mis algselt oli mõeldud haavade võidmiseks, kuid mida hiljem hakati kasutama söögiisu suurendaja ja sügismasenduse peletajana.
Usk rohu võimu sisse
Punsli eliga puutume lähemalt kokku Oskar Lutsu noorpõlve pildikestest kirjutatud raamatus «Suvi», ja ka samanimelises kultusfilmis. Peale rätsepmeistrite Kiirte peres kohvijoomist kahtlustab Toots, et talle on seal kohvi asemel lambiõli sisse joodetud, millest tunneb ta tugevat südamepööritust.
Abi saamiseks minnakse üheskoos Kiirega Paunvere apteeki. Seal apteeker nõjatub leti najale, vaatab haigele Tootsile otse silma, naeratab pisut ja ütleb siis: