«Mulle teaduskooli tegevus väga meeldib,» ütles ta alustuseks. Tartu ülikooli teaduskool koondab ju õpihimulisi koolinoori üle Eesti. Ka kõige võimekamad leiavad teaduskooli e-kursustelt oma tasemele vastavat lisamaterjali ja ülesandeid. Samuti viib teaduskool sarnaste huvidega noori kokku olümpiaadidel ja õppelaagrites. See kõik annab noorele inimesele uskumatult suure arenguhüppe ja kontaktide võrgustiku juba enne ülikooli astumist.
Teaduskooli õppe kvaliteedi tagavad aga suure missioonitundega olümpiaadide korraldajad, juhendajad ja õppejõud, kellest paljud on ka ise olnud teaduskooli õpilased.
Sealjuures teeb Mihkel Kreele muret teaduskooli tegevuse järjepidevus ja stabiilsus. Teaduskoolil on küll fikseeritud riiklik rahastus, kuid seda pole aastaid suurendatud. Peale selle leiavad paljud olulised võistlused ja üritused aset puhtalt korraldajate entusiasmist ja jupi kaupa kogutud projektirahast.
Mihkel Kree sõnul on teaduskool esitanud haridus- ja teadusministeeriumile lisarahastuse taotluse lisategevuse elluviimiseks.
«Seda näiteks töö jätkamiseks Chemicumis püsti pandud uurimislaboris, kus on katsevahendid, atraktiivsed õpiprogrammid, kompetentsed tegijad, kuid mis rahastuse puudumise tõttu tuleks lihtsalt kinni panna,» kirjeldas ta. «Ka sooviks teaduskool kaasata veelgi rohkem õpilasi suvistesse õppelaagritesse, kus Eesti parimad valmistuvad rahvusvahelisteks olümpiaadideks. Teaduskool sooviks saata Eesti võistkondi ka uutele rahvusvahelistele olümpiaadidele. Näiteks Euroopa informaatikaolümpiaadile ja Euroopa füüsikaolümpiaadile, mille traditsiooni algatasime meie siin Eestis, kuid nüüd ei leia me enam vahendeid, et lähetada neile olümpiaadidele oma võistkond.»