Agnes Sirkeli mälestusturniiril petangis jäid tartlased neljandaks

Petank ERMi viinaköögis.

FOTO: Kertu Palm ja Anti Alasi

16. septembril leidis Eesti Rahva Muuseumi viinaköögis ja selle ümbruse pargiteedel aset Agnes Sirkeli II mälestusturniir petangis, mis kujunes äärmiselt pingeliseks. Esikoha võtsid lätlased.

Sel aastal oli võistlus rahvusvaheline, lisaks Eesti mängijatele oli osalejaid Venemaalt ning Lätist. Ja kui eelmisel aastal osales 34 üksikmängijat, siis seekord oli võistlus paaridele ning kokku võistles 24 paari ehk ligi 50 mängijat – mõnes võistkonnas oli kaasas varuliige.

Petankirahva ühispilt.

FOTO: Kertu Palm ja Anti Alasi

Turniir peeti algusest lõpuni šveitsi süsteemis, kokku kuus vooru. Ajalimiidiks 45 minutit + snadi.

Šveitsi süsteem tähendab seda, et kohtutakse võimalikult võrdsete vastastega ehk enim võite kogunud võistkonnad omavahel ning enim kaotusi kogunud võistkonnad omavahel. Võrdsete punktide või võitude korral saab otsustavaks Buchholzi koefitsient ehk mitu võitu on võistkondadel, kellega on kohtutud. Seega eelise saab tugevamate esindustega kohtunud meeskond.

Turniir oli äärmiselt pingeline, ükski võistkond ei jäänud kaotuseta. Kaks võistkonda said kokku viis võitu, neist parima Buchholziga sai esikoha Läti võistkond koosseisus Juris Silovs ja Edgars Silovs. Teiseks jäid Igor Kostin (Venemaa) ja Jelena Brakina (Eesti).

Järgmised kuus võistkonda said kõik neli võitu, neist kõige õnnelikumana said parima koefitsiendiga kolmanda koha saarlased Marek Kolk ning Kuno Kolk.

Parimate tartlastena said Aimar Poom ja Valmar Pantšenko neljanda koha.

Kuus paremat paari.

FOTO: Kertu Palm ja Anti Alasi

Ilm oli suurepärane, paistis päike ning oli mõnusalt soe. Turniir möödus kiiresti ning sõbralikus õhkkonnas. Võistlejatele oli varuks soe tee ning midagi näksimist.

Välja anti ka eriauhinnad, näiteks pärjati kõige väärikamaid: Mai Luik ning Kalev Jahnson Tartust, kelle vanuste summaks oli koguni 165. Tehke järele!

Kalev Jahnson ja Mai Luik.

FOTO: Kertu Palm ja Anti Alasi

Võistluse toetajad olid Tartu linn, Tartu Spordiveteranide Koondis, Tartu Spordiselts Kalev ning Eesti Rahva Muuseum. Turniiri õnnestumiseks andsid oma panuse paljud, eriti võistluse sekretär Kertu Palm ja tema parem käsi Ene-Malle Kutsar.

Võistluse peakohtunik oli Aimar Poom, ja tema on ka selle uudise sisuline autor.

Eelmisel aastal lahkunud Agnes Sirkel oli silmapaistev sporditegelane ning Tartu petangiaktivist, kes on saanud ka Eesti aasta spordivabatahtliku tiitli. Petangiga tegeles Agnes Sirkel 1990. lõpust ning teda võid pidada Tartu petangi ristiemaks.

Tagasi üles