Tartu ülikooli õigusteaduskond sai ainulaadse nutiklassi

Tartu Postimees
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Tartu ülikooli õigusteaduskonna nutiklass Tartus.
Tartu ülikooli õigusteaduskonna nutiklass Tartus. Foto: Erakogu

Eile avati Tallinnas Tartu ülikooli õigusteaduskonnas äsja valminud nutiklass. Viimase peal tehnikaga klass avati kooliaasta alguses ka Tartus. Sarnase tehnoloogiaga klasse Eestis veel mujal pole. Teadaolevalt on selline nutiklass ka Rootsis ja Inglismaal.

Uue õppeaasta alguseks said valmis õigusteaduskonna interaktiivsed õppeklassid Tartus ja Tallinnas, mis võimaldavad kasutada aktiivõppemeetodeid nii klassiruumi sees kui kahe klassi vahel. See tähendab, et nüüd võib üks õppejõud anda loengut samal ajal nii Tallinnas kui ka Tartus. 

«Kuivõrd õigusteaduskonnal on tudengid nii Tartus kui Tallinnas, siis nutiklassid võimaldavad meil teha näiteks grupitöid kahe linna vahel või korraldada loenguid ja seminare kahes õpperuumis korraga,» ütles nutikate õppeklasside projektijuht Anette Aav.

Paigaldatud seadmete abil saab pidada ja luua videoloenguid. Lisaks on õppeklassid sisustatud moodullaudadega, mis võimaldavad ruumi ümber paigutada vastavalt rühmatöö vajadustele. Nii saab lihtsa vaevaga teha klassiruumist kohtusaali või vastupidi. 

«Nutiklassi olemasolu ning kasutamine võimaldab arendada modernseid õppemeetodeid, mis sobituvad hästi ühe kaasaegse ülikooli ning uue tehnoloogiateadliku tudengite põlvkonnaga,» märkis Aav.

Tartu uues nutiklassis alustatakse õppetöö läbiviimist esialgu suures osas IT-õiguse tudengitega, kelle õppekava on tugevalt seotud tehnoloogia valdkonnaga. Nutiklasside tehnika läks maksma 168 000 eurot. Lisaks tuli teaduskonnal soetada mööbel.

Nutikad õppeklassid Tartus Näituse õppehoones ja Tallinnas Kaarli puiesteel on valminud Tartu ülikooli ASTRA projekti PER ASPERA raames, mida rahastab Euroopa regionaalarengu fond.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles