Galerii: tudengimessil võeti verd ja murti müüte korporatsioonide kohta

Täna keskpäeval algas Tartu Raekoja platsil tudengimess, kus tutvustatakse üliõpilasorganisatsioone. Lisaks sellele oli kohal ka geenivaramu, et soovijad saaksid vereproovi andes varamusse panustada. 

Riigiteaduste selts lasi tudengitel mängida ministribingot, kus kokku tuli viia ministri pilt, valdkond ja nimi. «Enim raskusi tekitab üsna uus ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammist,» kommenteeris riigiteaduste seltsi ürituste toimkonna liige Elo Sihv. Teiste ministrite näod-nimed olid tudengitele üsna selged.

Peale teaduskondi ühendavate organisatsioonide olid infolauaga kohal ka mitmed korporatsioonid. Koproratsioon Amicitia tegevliige Anna-Maria Kaseoja tõdes, et liikmete saamiseks tuleb küll messidel värbamistööd teha, kuid inimeste vähesuse üle korporatsioon kurta ei saa. 

«Täna õhtul on meil ka külalisõhtu, kuhu tavaliselt tuleb alati piisavalt huvilisi,» rääkis Kaseoja. Ta märkis, et korporatsioonide kohta liiguvad siiani müüdid, mis ei vasta üldse tõele. «Mõned inimesed siiani arvavad, et naiskorporandid ei tee muud, kui koovad ja küpsetavad. Tegelikult see nii pole,» lausus Kaseoja. 

Tagasi üles