Täna algab Jaani kirikus süvamuusika gurmaanile sobiv Musica Sacra

Hugo Lepnurme nimeline kvartett.

FOTO: Erakogu

Tartu Jaani kirikus saab 5. septembril alguse kaksteist nädalat vältav kontserdisari Musica Sacra. Täna kell 19 seab end publiku ette Hugo Lepnurme nimeline keelpillikvartett koosseisus Anna Samsonova (I viiul), Maria Lepnurm (II viiul), Karen Kriit (vioola) ja Enno Lepnurm (tšello) ning Sven-Sander Šestakov (klaver). Esitusele tuleb Mendelssohni ja Schumanni looming.

Musica Sacra kontserdid hakkavad aset leidma igal kolmapäeval. Vaid 1. november on erand, sest see on neljapäev.

Musica Sacra on seni aastaid tegutsenud Pärnu Eliisabeti kirikus. Ees on kaheksas hooaeg. Koostöö seob neid aga ka Tallinna metodisti kiriku, Tõrva kirik-kammersaali ja Kehra kontserdisarjaga.

Musica Sacra sarja jõudmine Tartusse sündis Musica Sacra kunstiline juht Andrus Kallastu ja Tartu Jaani kiriku tegevjuhi Juhani Jaegeri mõttevahetuse tulemusena.

«Kammerlike koosseisude kontsertidest igal kolmapäeval Jaani kirikus võiks kujuneda süvamuusika gurmaanile positiivne rutiin,» võtab Juhani Jaeger kokku Jaani kiriku otsuse sarjaga liituda. Ka ürituse piletimüügi põhimõte soosib püsipublikut – hooaja abonomentpääsme hind on vaid 30 eurot.

Kodulinnas Pärnus on tavaks pidada kontserdi järel esinejate ja publiku vestlusringi. Seda sama on plaanis katsetada Tartus.

Nädala pärast, 12. septembril kell 19 jätkavad sarja Jaani kirikus sopran Kai Kallastu ning pianist Andrus Kallastu. Kõlavad Hahn, Respighi, Tosti.

Musica Sacra sarja hooajaprogrammis on esindatud Tšaikovski, Chopini, Mozarti, Schuberti, Bachi, Telemanni, Tubina, Kapi, Sumera ja teiste heliloojate looming.

Pärnu Eliisabeti kirikus kõlavad sarja kontserdid laupäeviti kell 16.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles