Ammu oodatud linnalähedane lasteaed saab lõpuks nurgakivi

Lasteaed kerkib Vahi alevikku Kaupmehe tänavale.

FOTO: Margus Ansu

Reedel kell 15 saab nurgakivi Raadi piirkonna uus lasteaed, mille ehituse algus nihkus terviseametiga peetud läbirääkimiste tõttu ligi aasta hilisemaks.

Tartu vald laseb ehitada lasteaia Ripsik Vahi alevikku aadressile Mõisatamme 30. Selles saab olema ruumi kuuele rühmale ehk 144 lapsele.

Hoone on projekteerinud osaühing RTG Arhitektid ja konstruktiivse projekti autor on aktsiaselts RTG Projektbüroo. Ehitama hakkab aktsiaselts Tartu Ehitus ning omanikujärelevalvet teeb osaühing Pärn Projekt.

Kahekorruseline hoone koos haljastuse, käiguteede, valgustuse, mänguvahendite ja varjualustega läheb maksma 2 551 295 eurot, millele lisandub käibemaks. Ehitust toetab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) linnapiirkondade jätkusuutliku arengu programmist 1 350 000 euroga.

Praeguse plaani kohaselt peab maja valmis saama järgmise aasta augustis ning avapidu on kavandatud septembrisse.

Kui Tartu linna elanike arv püsib ühesugusena või pigem tasapisi väheneb, siis ülikoolilinna lähivaldadesse kerkivad üha uued kodud ning seetõttu pikenevad ka lasteaiajärjekorrad. Ehkki Tartu vallas on juba viis lasteaeda ja üks lastehoid, ei ole sellest piisanud. Nii on näiteks Kõrveküla lasteaias osa mudilasi juba mõnda aega majutatud soojakutesse.

Tartu vald tahtis Vahi alevikku Kõrveküla-Tartu maantee äärde lasteaeda ehitama hakata juba eelmisel aastal, kuid siis tõmbas plaanile kriipsu peale terviseamet. Esiteks oli lasteaed terviseameti hinnangul kavandatud liiga mürarikkasse piirkonda, kus möödasõitvad autod tekitavad vibratsiooni ja heitgaase. Teise probleemina märgiti tõika, et ligi pool lasteaia territooriumist asunuks maantee kaitsevööndis, mis on mõeldud teehoiu korraldamiseks ja liiklusohutuse tagamiseks. Nii valitigi lasteasutusele uus asukoht maanteest eemale.

Tagasi üles