Tartu Ülikooli korvpalli järelkasv käis EYBLi etapil Riias

Tartu Ülikooli U17 meeskonna peatreener Olari Narits jagab nõuandeid etapi all-star viisikusse valitud Keit Türkile  (4) ja Sten Lillemägile (12).
Tartu Ülikooli U17 meeskonna peatreener Olari Narits jagab nõuandeid etapi all-star viisikusse valitud Keit Türkile (4) ja Sten Lillemägile (12). Foto: Peep Akkel

Salva/TÜ 1995.a sündinud noormeeste korvpallimeeskond alustas oktoobri viimasel nädalavahetusel oma neljandat eurohooaega EYBL esimeses (kõrgeimas) divisjonis ning avaetapil Riias koguti kaks võitu ja kolm kaotust.

Turniiri avapäeval pidasid tartlased kaks tasavägist kohtumist, kuid kahjuks tuli mõlemas mängus tunnistada vastaste nappi paremust. Reede hommikuses esimeses kohtumises mindi vastamisi Rootsi tuntuima klubi Stockholmi Alviku eakaaslastega. Kogu mäng toimus tasavägises heitluses, milles juhtiva võistkonna eduseis ei olnud kordagi suurem kui 10 punkti. Kahjuks jõudsid rootslased sellise eduseisuni tänu kogu kohtumise jooksul näidatud väga heale visketabavusele just kohtumise viimastel minutitel ning tugevale survele vaatamata Salva/TÜ kaotusseisu viiest punktist vähemaks enam ei saanud – vastu tuli võtta kaotus seisuga 60:67. Salva/TÜ eest kogus enim punkte Sten Lillemägi visates 15 punkti ja  Keit Türk lõpetas 14 punktiga.

Avapäeva õhtuses mängus mindi kokku «BS Spars» meeskonnaga Ventspilsist. Poolaja kaotas meeskond ühe punktiga, kuid kolmandal veerandil  saadi väga korraliku mänguga juba 10-punktilise edumaa. Hea kaugvisete tabavusega ning pea  eksimatu tegutsemisega vabaviskejoonel jõudsid lätlased aga viimase veerandi lõpus Salva/TÜ’le järele ning läksid lõpuminutil ka punktiga juhtima.  2 sekundit enne kohtumise lõppu, punktilises kaotusseisus, kasutas TÜ/Salva minutilist mõtlemisaega. Järgnenud viimased sekundid kasutati rünnakul vägagi oskuslikult ja jõuti ka korvialuse korralikuni heast positsioonist viskeni, kuid tartlaste kahjuks oli ka vastane tasemel ning suutis viske blokeerida – taaskord napp kaotus 57:58. Ka selles mängus oli suurim punktikoguja Sten Lillemägi 16 punktiga, Keit Türk panustas 12 ja Sander Kruus 10 punkti.

Teise päeva esimeses kohtumises mindi vastamisi Moskva Trintaga. Kogu kohtumine kulges punkt-punkti heitluses, kumbki osapool ei saavutanud viiest punktist suuremat eduseisu. Pärast viigiliselt lõppenud avapoolaega said kerge initsiatiivi Moskva noormehed ning hoidsid otsustavale veerandajale minnes mõnepunktilist eduseisu. Mängu viimasel veerandil haarasid tänase mängu üleplatsimehe Keit Türki eestvedamisel juhtohjad tartlased, mängujuhi eeskujul hoidsid teravust üleval ka kõik ülejäänud meeskonna liikmed ning hea mängu tasuks saavutati hooaja esimene võit. Keit Türk kogus lõpuks 24 punkti, Saimon Sutt ja Sten Lillemägi  viskasid  võrdselt 12 punkti.

Päeva teises kohtumises pidanuks Salva/TÜ vastamisi minema Göteborgi võistkonnaga Rootsist, kuid et tehnilistel põhjustel rootslased Riiga ei jõudnud,  sait Tartu tabelisse ka teise võidu.

Pühapäevases viimases mängus võeti mõõtu eelmise hooaja EYBLi võitjatelt leedukate Marciulionis BA meeskonnalt.  Mängu esimest poolt kontrollis kindlalt Salva/TÜ, olles pidevalt üle viiepunktilises eduseisus. Alles avapoolaja viimasel minutil jõudis Marciulionis järgi, poolajavõit siiski Tartule 29:28. Vaatamata eduseisule läks Salva/TÜ vaheajale murelikult, kuna teise veerandi viimastel minutitel vigastas jalga meie selle turniiri kindlaim mängumees Keit Türk (Keit valiti ka etapi all-star viisikusse). Vigastus ei lubanud Tartu põhimängujuhil teisel poolajal võistkonda enam aidata. Kuna meeskonna teisegi tagamängija Risto Häelme tegutsemist pärssis  avapäeval saadud hüppeliigese vigastus, siis ei suutnud Salva/TÜ teisel poolajal Marciulionise järjest kasvava surve vastu enam piisavalt kindlat mängu näidata. Tasapisi kasvatasid leedukad vahet ning kuigi veel 3-4 minutit enne kohtumise lõppu hoiti lootusi säilitavat vähem kui 10-punktilist vahet, tuli lõpuks vastu võtta 43:60 kaotus. Sten Lillemägi viskas meeskonna parimana 10 punkti.

Kokkuvõttes teenis Salva/TÜ Euroopa Noorte Korvpalliliiga  avaetapil viiest mängust kaks võitu.