Kohus vahistas tulistamises kahtlustatava kaitseliitlase

BNS
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Püss. Illustreeriv foto.
Püss. Illustreeriv foto. Foto: SCANPIX

Tartu maakohtu Jõgeva kohtumaja võttis prokuratuuri taotlusel vahi alla kaitseliitlase, kes kahtlustuse järgi tulistas möödunud nädala lõpus Palamuse vallas vintpüssist sauna aknasse.

Lõuna ringkonnaprokuröri Anneli Hinto sõnul vahistas kohus 49-aastase Aivo kahtlustatuna avaliku korra raskes rikkumises relva kasutades.

«Praegu on teada, et kahtlustatava vintpüss oli seaduslik, kuid juhtunu muud asjaolud on selgitamisel,» ütles Hinto.

Tema sõnul on vahi alla võetud mees tulistamist eitanud, mistõttu ei saa praegu kommenteerida ka teo võimalikke motiive.

Kaitseliidu pressiesindaja Tanel Rütmani sõnul oli Aivo Kaitseliidu staažikas lihtliige ning arvatavalt tulistamiseks kasutatud vintpüss oli mehe isiklik relv.

«Kaitseliit peab juhtunut väga kahetsusväärseks ning peatab kriminaaluurimise ajaks mehe liikmelisuse. Kui kohtus selgub, et tema süü on tõendatud, ootab meest aga organisatsioonist väljaarvamine,» ütles Rütman.

Ta lisas, et Kaitseliit teeb juhtunu asjaolude väljaselgitamiseks politseiga igakülgset koostööd.

Politsei sai tulistamisest teate ööl vastu laupäeva pool tundi pärast südaööd, kui Visusti külas elav naine kurtis, et tema talu õuele tuli võõras mees ja sooritas tulirelvast lasu sauna aknasse.

«Sündmuskohal selgus, et 49-aastane alkoholijoobes Aivo oli vintpüssist tulistanud sauna aknasse kaks lasku. Saunas viibisid tulistamise hetkel kaks inimest, kes vigastada ei saanud.»

Politseinikud võtsid tulistajalt relva ära ja toimetasid ta kainenema. Juhtunu uurimiseks alustati kriminaalmenetlus ning sündmuse üksikasjad on selgitamisel.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles