Selts on nõutanud Eesti külaliikumise Kodukant programmist ka raha, mille eest tellinud mälestuspingid mõisa viimastele omanikele ning lapivad peagi ära puidust peahoone sissevajunud verandapõranda. Ühise tööga annavad seltsi liikmed kohalikele inimestele tagasi kogukonnatunde ning kiindumuse ajaloolise hoone ja pargi vastu, mis veel hiljuti olid unustusse vajunud.
Viimased kümme aastat on Kriimani mõis seisnud tühjana. Enne seda olid majas valla sotsiaalkorterid, mille omanikel peremehetunne puudus ning kellest jäid sinna maha sõna otseses mõttes laga ja prügimäed.
Peopäev
Täna peeti Kriimani mõisa aias taasiseseisvumise päeva õdusat piknikku, kuulati muusikalisi vahepalasid noortelt muusikutelt, imetleti mõisahoone rõdule heisatud trikoloori ning silitati kaht tuttuut pargipinki.
Ühele neist pinkidest on kruvitud nimeplaat, mis tuletab meelde Aleksander Paldrokki (1871–1944). Tema oli Eesti arstiteadlane ja sõjaväelane, professor ning Kriimani mõisa omanik aastail 1921–1935.
Teine pink on pühendatud Karl Jänesele (1904–1950), kes ostis Kriimani mõisa 1935. aastal. Karl Jänes oli Tartu ärimees, kuulsa ärimehe Mart Jänese poeg ning ise oli kuulus pigem selle poolest, et võrdselt sellega, kuidas raha teha, oskas tema seda ka kulutada.
Just neist kahest, Eesti Vabariigi algusaja mehest, Eda Kalmre mõnekümnele piknikulisele eile lugusid jutustas. Kõik need lood rääkisid ka mõisast: millised kõrvalhooned sel on olnud, milline roosiaed, sarapuuistandus, viinamarjakasvandus...
Professor Aleksander Paldrokile kingiti mõisasüda ja 60 hektarit maad 1921. aastal selle eest, et ta oli võidelnud Vabadussõjas. Ta oli omal ajal üks tunnustatumaid arste, keda esitati kolm korda Nobeli auhinna kandidaadiks. Tema teadusuuringud olid seotud leepraraviga.