P, 10.12.2023

Vaata, millised tsiklid ja mehed kogunesid täna Karulasse

Aime Jõgi
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Laupäeval kubises Karula kupliline maastik mootorratturitest, kes liikusid kolonnis Käärispalu tallu, kus avati legendaarse motomehe ja tsikliraamatute autori Arseni Palu mälestusmärk.

Ürituse eestvedaja oli Nõos vanatehnikahuvilisi koondav motoklubi Wana-Kolga Tsiklitall ja selle president Jaan Sild.

Arseni Palu nimi motohuvilistele tutvustamist ei vaja: tema sulest on ilmunud viis tõeliseks klassikaks saanud mootorrattajuhi õpikut, lisaks oli ta ka nelja autokäsiraamatu kaasautor. Rahvasuus tuntakse tema raamatuid lausa Palu piiblitena.

Kaheosaline mälestusmärk koosneb mootorratta juures seisva Arseni Palu (1912 - 1997) bareljeefist ning alusel paiknevast avatud raamatust, mille ühel leheküljel on esitatud Palu elulooandmed ning teisel värvikamad tsitaadid tema õpikutest.

Motomees Sulev Ojamaa ütles, et Karulas oli kohal 50-60 ratast ning üldse kokku ehk 150 inimest. Sündmus oli südamlik ning väga liigutav oli see, et mälestusmärgi avamisel jagasid oma mõtteid ka Arseni Palu sugulased Tiit Palu ja Mati Palu, lähedased, sõbrad ning ta elu võitluskaaslased.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles