Pepleri tänava korteriühistu saab ligi 260 000 eurot rekonstrueerimistoetust

Tartu Postimees
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Samuti rekonstrueerimistoetust saanud Pepleri 10 kortermaja fassaadil ilutseb juba ka kunstiteos.
Samuti rekonstrueerimistoetust saanud Pepleri 10 kortermaja fassaadil ilutseb juba ka kunstiteos. Foto: Tartu linnavalitsus

Tartu linnavalitsus eraldas teisipäevasel istungil Pepleri 12 korteriühistule toetuse elamu rekonstrueerimiseks.

Ühistu saab linnalt toetust 257 162 eurot ja hoonele kunstiteose loomiseks 3000 eurot.

Linnavolikogu määruse kohaselt maksab linn nutika linnaosa projektiga ühinenud elamutele rekonstrueerimistoetust 102 eurot korterelamu suletud netopinna ühe ruutmeetri kohta.

Varem on projekti SmartEnCity raames saanud linnalt toetust kuus ühistut: Kalevi 10, Pepleri 10, Lutsu 16, Pepleri 3, Turu 9 ja Tähe 2. Kõik nad on rekonstrueerimistöid alustanud.

Rahastamisotsuse ootel on veel kaheksa ühistut.

Kõige kaugemal on tööde järg Pepleri 10 hoone rekonstrueerimisel, kus fassaaditööd on lõppenud ja maja otsaseina kaunistab juba ka kunstiteos. Ühistu loodab tööd lõpetada oktoobrikuus.

Kortermajade rekonstrueerimiseks on SmartEnCity projektis ette nähtud ligi neli miljonit eurot. Ehitustööd peavad olema lõppenud hiljemalt 30. juuniks 2019.

Projekti raames luuakse kesklinnas asuvast hruštšovkade piirkonnast tarkadel lahendustel toimiv ja energiasäästlik linnaosa, kus nõukogudeaegsed kortermajad renoveeritakse liginullenergiahooneteks. Korteritesse luuakse nutikodulahendus, mis võimaldab jälgida ja reguleerida oma kodust energiatarbimist.

Nutikas linnaosas kasutatakse uuenduslikke lahendusi kaugküttes, tänavavalgustuses ja taastuvenergia kasutamises, samuti rajatakse elektriautode laadimispunktid. Projektiga luuakse ka Tartusse rattaringlus.

SmartEnCity projekti rahastatakse Euroopa Liidu teadusuuringute ja innovatsiooni raamprogrammist Horisont 2020. Projekt algas 2016. aasta veebruaris ning kestab 2021. aasta juulini.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles