Paadunud röövpüüdja trellide taha saatmine tõi kaasa kohese efekti (2)

Kaspar Koort
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Jõevähk.
Jõevähk. Foto: Marko Saarm

Eelmistel aastatel keskkonnainspektoritele suurt peavalu põhjustanud Pangodi järve vähkide röövpüügijuhtumid on tänavu palju vähenenud. Sellel näib olevat otsene seos asjaoluga, et mullu novembris saadeti üks kodanik röövpüüdmise eest trellide taha – liitkaristusena kokku kaheks aastaks ja viieks kuuks.

Mullu avastati Pangodist ebaseaduslikke püügivahendeid juba mais, kokku 33 vähimõrda 219 jõevähiga. Sellegi teo taga oli sama vangi saadetud mees, kes kohalike elanike kahtluse kohaselt röövpüügist elatuski. Tartu maakohtu otsus mees trellide taha saata oli teadaolevalt üldse esimene vähkide röövpüügi juhtum, kus süüdlane reaalselt vangi mõisteti.

Tänu sellele on aga tänavu olnud Pangodi vähkidele röövpüüdjate surve minimaalne. Lisaks keskkonnainspektoritele hoiavad järvel silma peal ka kohalikud ja loa alusel vähke püüdvad inimesed ning kokku on järvest leitud vaid kümmekond ebaseaduslikku mõrda. Eelmistel aastatel on selliste püügivahendite arv ulatunud kaugelt üle saja.

Kommentaarid (2)
Copy
Tagasi üles