Fotod: Emajõest tõmmati välja sõiduauto, paat ja treiler kadusid voogudesse

FOTO: Keskkonnainspektsioon

Reede hommikul kell pool kümme said Tartumaa keskkonnainspektorid väljakutse Emajõe äärde Rekule, kus paati vette lastes olid jõevoogudesse kadunud sõiduauto Volvo ning treiler koos mootorpaadiga.

Ilmselt põhjustas õnnetuse liiga uljas slipile tagurdamine: paat vajus liiga kiiresti vette ja tõstis treileri ülemise otsa üles, mistõttu see auto veokonksu juurest murdus. Treiler koos paadiga kadusid jõkke, jõudes endaga kaasa tõmmata ka universaalkerega sõiduauto. Autos viibinud kahel kalastajal õnnestus masinast pääseda.

Auto vajus jõe keskele umbes kahe meetri sügavusele. Kohale saabunud keskkonnainspektorid üritasid autot esmalt pukseerides välja tõmmata, kuid see ei õnnestunud. Seejärel asuti vintsima ning nii saadigi masin kaldale. Kogu operatsioon vältas umbes tund aega. Paat ja treiler on siiani kusagil jõepõhjas.

Keskkonnainspektsiooni Tartumaa büroo juhtaja Tanel Türna märkis, et varem pole nad pidanud slipilt vette vajunud autosid välja tõmbama, küll on käidud Peipsil läbi jää vajunud masinaid päästmas.

Kuigi paat ja treiler jäid kadunuks, oli tema sõnul lõppkokkuvõttes tegu õnneliku õnnetusega, sest kõik inimesed jäid elu ja tervise juurde. «Paadi vette laskmine ja veest välja tõmbamine nõuavad väga suurt tähelepanu ning üks valearvestus võib lõppeda väga kurbade tagajärgedega,» manitses Türna kalastajaid ettevaatusele.

FOTO: Keskkonnainspektsioon
Tagasi üles
Back