Maaülikool pikendas sisseastumisperioodi

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Maaülikool

FOTO: Sille Annuk / Postimees

Eilsest, 6. augustist algas lisavastuvõtt maaülikooli üheksale kõrghariduse esimese astme õppekavale. Avaldusi saab esitada 15. augustini ning kandideerima on oodatud nii värsked gümnaasiumilõpetajad kui ka edasiõppevõimalusi otsivad täiskasvanud õppijad.

Vastuvõtt toimub järgmistele õppekavadele: aiandus, geodeesia ja maakorraldus, kalandus ja vesiviljelus, loomakasvatus, metsandus, puidutöötlemise tehnoloogia, põllumajandussaaduste tootmine ja turustamine, tehnika ja tehnoloogia ning vesiehitus ja veekaitse.

«Loodame lisaks leida motiveeritud tulevasi üliõpilasi, kes soovivad õppida praktilist eriala ega ole veel seni leidnud sobivaid õppimisvõimalusi,» rääkis õppeosakonna peaspetsialist Eda Aitsen.

Mõnele õppekavale sisseastumiseks võib olla vajalik 16. augustil toimuv vastuvõtukatse matemaatikas, kui ei ole sooritatud laia matemaatika riigieksamit. Vastuvõetute nimekiri avalikustatakse 17. augustil ning õppimatulekut tuleb kandideerijatel kinnitada kahe päeva jooksul, hiljemalt 19. augustil.

Magistriõppesse on lisavastuvõtt õppekavadele, millel on 8. augustiks täitmata õppekohti. Avaldusi saab kohtade olemasolu korral esitada 13.–19. augustil. Vastuvõtutingimused on samad nagu korralisel vastuvõtul. Kui kandidaat peab sooritama vastuvõtukatse, siis toimub see 22. augustil ning vastuvõetute nimekiri avalikustatakse 23. augustil. Õppimatulek tuleb kinnitada kahe päeva jooksul.

Tagasi üles