T, 28.11.2023

Gustav Adolfi päev läheneb

Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Gustav Adolfi skulptuur TÜ peahoone tagusel platsil.
Gustav Adolfi skulptuur TÜ peahoone tagusel platsil. Foto: Margus Ansu

Tänavu täitub Tartu Ülikooli skandinavistika osakonnal 20. tegevusaasta. Ühe osana juubeliaasta tähistamisest peetakse novembris meeles ka Gustav Adolfi päeva.

TÜ asutajana on Gustav II Adolf ühendav lüli Rootsi ja Eesti vahel ning ka skandinavistika osakonna olemasolu Tartu Ülikoolis annab märku Eesti ja Rootsi ajaloolistest sidemetest.

4. novembril korraldab skandinavistika osakond seetõttu piduliku ürituse. Sõnavõtuga esinevad Rootsi suursaadik Eestis Jan Palmstierna ja Põhjamaade Ministrite Nõukogu Eesti esinduse direktor Berth Sundström.

Professor Sverker Oredsson Lundi Ülikoolist peab ettekande ajaloo vältel muutunud pildist Gustav II Adolfist ning professor Helmut Piirimäe ja dotsent Kristi Viiding Tartu Ülikoolist räägivad TÜ asutamisest ja 17. sajandi Tartus Gustav II Adolfile pühendatud luuletustest. Skandinavistika üliõpilased kannavad ette 17. sajandi Tartuga seotud luulet, barokkansambel Grupeto mängib Gustav II Adolfi aegset muusikat.

Üritus algab kell 16 skandinavistika osakonna raamatukogus Ülikooli 17. (TPM)
 

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles