Maanaised avasid oma käsitööpoe

Maanaised Maire Henno (vasakul) ja Urve Kaasik tegid reedel enne Baltimaade maanaiste konverentsi külaliste saabumist vastavatud poes veel viimaseid kohendusi.

FOTO: Sille Annuk

Homme avab uksed uus käsitööpood, kust saab osta maanaiste näppude vahel sündinud salle, tekke, sokke, ehteid ning palju muud kaunist ja kasulikku.

Tartu Maanaiste Liidu kauplus sai oma esimesed ristsed reedel, kui toimus üheksas Baltimaade maanaiste konverents ja kolme riigi naised käisid kohalikku näputööd kaemas.

Päris ametlikult avavad maanaised poe aga homme ja ka edaspidi on uksed lahti teisipäevast laupäevani.

Väike pood asub politseimaja lähedal Riia 140 ärihoone teisel korrusel, kus maanaiste liidule on rendile antud kaks ruumi.

Püsiv pood oli puudu

Kuna suur osa käsitööst läheb müügiks läbisõidul olevatele turistidele, siis tundub asukoht esmapilgul üsnagi ebasoodne, tavaliselt turistid kesklinnast palju kaugemale ju ei jõua.

Liidu juhatuse esinaise Urve Kaasiku sõnul on sellele aga mõeldud: maja juures on suur parkla, kuhu mahuvad ka bussid, ning plaanis on teha koostööd turismifirmadega, kes võiksid tuua terve reisiseltskonna ühekorraga nende poodi ostlema.

Pisema poeruumi kõrval on ka teine, mitu korda suurem tuba, kus hakatakse korraldama näiteks loenguid ja koolitusi.

Oma käsitööd võivad poele pakkuma tulla tegelikult kõik, rääkis liidu liige, üle­­nur­­melane Maire Henno, kelle enda tehtu on samuti poeletil. Vastu võetakse aga ainult kvaliteetseid esemeid. «Eks inimesel endal on ju ka kurb vaadata, kui tema tehtu poes seisma jääb,» ütles ta.

Henno sõnul oli poodi vaja just selleks, et sahtlisse tehtud esemed leiaksid endale omanikud.

Seni olid peamiseks müügikohaks laadad, näiteks iga-aastane mardilaat, nüüd aga on olemas pood, kuhu tegijad saavad omatehtu igal ajal müüki tuua ja ostjad teavad otsima tulla.

Pakkujad vaevad olukorda

Poe avajad arvasid alguses, et käsitööd tullakse kohe kuhjade viisi pakkuma, nii see siiski ei läinud. Pigem on naised äraootaval seisukohal, tahavad mõelda ja vaadata, kuidas asjad minema hakkavad, enne kui oma kauba letti laovad, eriti need, kes pole omatehtut varem kusagil müünud.

Henno aga muigas, et reedel avamisele tulles oli nii mõnelgi naisel juba oma käsitööd kotiga kaasa võetud.

Kaubapuudust poekeses igatahes ei ole: leidub nii värvilisi-mustrilisi villaseid sokke kui ka suuri lapitekke, hulganisti ehteid, makrameetehnikas vöid ja prosse, kaltsuvaipu ja praegu väga populaarseid keerusalle.

Tagasi üles