Linnavalitsus avab reedel Koidula ja Jannseni mälestusväljaku

Linn avab reedel Koidula ja Jannseni mälestusväljaku.

FOTO: Tartu linnavalitsus

3. augustil keskpäeval avatakse Ülejõe pargis Kaarsilla lähistel Lydia Koidula ja Johann Voldemar Jannseni mälestusväljak, kuhu oodatakse kõiki linlasi ja külalisi uudistama.

Tartu linnapea Urmas Klaasi sõnul on Eesti rahvusliku ärkamisaja suurkujudele pühendatud mälestusmärk Tartu kingitus Eesti vabariigi juubeliaastaks. «Maastikku sulanduv skulptuur on tartulikult omanäoline ja huvitav ning Emajõe kaldal on nüüd veel üks mõnus ajaveetmiskoht juures,» ütles linnapea.

Kaarsilla lähistele rajatud Koidula ja Jannseni skulptuurid ning neid ümbritsev väljak moodustavad maastikuarhitektuurse ja skulpturaalse terviku. Kujude autorid on paigutanud Koidula ja Jannseni n-ö rahva sekka ning kujutanud Koidulat lapsena ja Jannsenit noore mehena. Väljakul keskel on valguspuu ja selle ümber rohkelt pinke. Väljaku äärest viib trepp alla Emajõe äärde.

Kaarsilla lähistele rajatud mälestusmärgi idee autorid on OÜ TajuRuum maastikuarhitektid Edgar Kaare, Kerli Irbo ja Terje Ong, skulptorid Bruno Kadak ja Mare Mikof ning arhitekt Tõnu Laanemäe. 

Koidula ja Jannseni mälestusmärgile parima idee saamiseks korraldas linn 2016. aastal konkursi, mille võitis töö «Tärkamine».

OÜ PVH Ehitus alustas skulptuuri ümbritseva väljaku rajamisega selle aasta aprillis, skulptuurid jõuavad kohale 1. augustil.

Mälestusväljak avatakse reedel kell 12 Jaanus Tepomehe lavastusega.

Koidula ja Jannseni monumendi rajasid hankel ühispakkumuse teinud osaühingud TajuRuum ja Keha3 ning skulptorid  Bruno Kadak ja Mare Mikof.  Kokku läks mälestusväljaku rajamine maksma 354 442 eurot, millest skulptuuride, valguspuu ja luuletahvlite tegemiseks kulus 111 936 eurot. 

Tagasi üles