N, 29.09.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Koonerdavad autoomanikud viivitavad rehvivahetusega

Risto Mets
, reporter
Koonerdavad autoomanikud viivitavad rehvivahetusega
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Politsei kontrollis 13. oktoobri hommikul Tartus sõidukite rehve.
Politsei kontrollis 13. oktoobri hommikul Tartus sõidukite rehve. Foto: Politsei

Liikluspolitseinikud kontrollisid täna Tartus sõidukite rehve ning tuvastasid pooleteise tunni jooksul seitse rehvidega seotud väärtegu.

Lõuna prefektuuri kinnitusel viidi kontrolloperatsioon läbi kell 10 - 11.30 Tartus Ringtee tänaval. Kuuel sõidukil ei vastanud turvisemuster nõuetele ehk teisisõnu oli rehvi muster kulunud alla 1,6 millimeetri.

Enamasti sõnasid sõidukijuhid, et ei raatsi uusi rehve osta ja sõidavad vanadega kuni talverehvide allapanekuni.

Lisaks avastasid liikluspolitseinikud, et ühe veoki rehv oli ohtlikult kulunud. Turvisemuster oli pragunenud, sellest olid tükid välja tulnud. Selliste rikkumiste puhul tuuakse enamjaolt vabanduseks, et tööandja ei muretsevat uusi rehve, lisas prefektuuri teade.

Lõuna prefektuuri liiklusjärelevalvetalituse vanemkomissar Kaido Iste ütles, et sõiduteed on juba märjad ja libedad. Lisaks on kätte jõudnud pimedam sügisaeg, miinuskraadide puhul lisandub ka must jää ning sellistes tingimustes on siidsiledate rehvidega sõit võrdne surmasõiduga.

«Masinat pole lihtsalt võimalik pidama saada, kui rehvimuster on sedavõrd hõre – sõidukijuht kaotab masina üle juhitavuse, ei püsi enam teel ning sõit lõpeb kraavis,» lisas ta.

Märksõnad
Tagasi üles