Kliinikumist tagasi saadetud naine sünnitas paar tundi hiljem kodus (38)

Kelly Olesk
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Tartu ülikooli kliinikumi naistekliiniku juhataja professor Helle Karro (vasakul) kinnitas, et sünnitusosakonnas jagub naistele voodikohti ning ühtegi abivajajat ruumipuuduse tõttu koju tagasi ei saadeta.
Tartu ülikooli kliinikumi naistekliiniku juhataja professor Helle Karro (vasakul) kinnitas, et sünnitusosakonnas jagub naistele voodikohti ning ühtegi abivajajat ruumipuuduse tõttu koju tagasi ei saadeta. Foto: Sille Annuk

Mustvees elav teist last ootav naine pöördus möödunud nädala teisipäeval 60 kilomeetri kaugusele Tartu ülikooli kliinikumi sünnitusosakonda. Kodust kliinikumi poole sõites olid valud iga viie minuti tagant. Ämmaemanda läbivaatusel selgus, et avanemist oli kolm sentimeetrit. Ämmaemand kinnitas, et see on raseduse lõpus normaalne ning saatis naise tagasi koju. Tagasi haiglasse soovitati pöörduda siis, kui veed on tulnud. Esimene laps sündis naisel samuti üsna kiiresti – kogu protsess võttis vaid viis tundi.

Et laps veel sündima ei hakanud, sõideti tagasi Mustveesse, kuhu jõuti kell 6.30 hommikul. Lapseootel naine jäi koju, teised pereliikmed läksid tööle. Paar tundi hiljem, täpselt kell 8.38 sündis selles kodus igasuguse abita uus ilmakodanik.

Lapse ema juhtunust leheveergudel rääkida ei soovinud. «Minu jaoks on naljakas see, et ämmaemand vaatas minia üle ja ütles, et sünnitus ei alga veel niipea ja siis kaks tundi hiljem on laps käes,» rääkis kodus sündinud beebi vanaema, kes ei soovinud oma nime ajalehes avaldada, sest tegu on väga isikliku asjaga ja pere alles taastub ehmatusest.

Kommentaarid (38)
Copy
Tagasi üles