K, 4.10.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Avatud taludes võib tutvuda nii karvaste, suleliste kui ka soomuselistega

Siim Kams
Facebook
Comments
Neli aastat avatud talude päeval osalenud Väikse Rootsi talu perenaine Maarika Kõks ja peremees Lauri Koni ootavad tänavu viimast korda külalisi.
Neli aastat avatud talude päeval osalenud Väikse Rootsi talu perenaine Maarika Kõks ja peremees Lauri Koni ootavad tänavu viimast korda külalisi. Foto: Kristjan Teedema

Eeloleval pühapäeval ootavad Eesti talude peremehed-perenaised taas külla igas eas huvilisi. Tartumaal avavad oma väravad-uksed 28 talu, tutvuda saab nii mägiveiste, lammaste kui ka madudega.

Teiste kõrval ootab pühapäeval külalisi Võrtsjärve ääres kalandusega tegeleva Väike Rootsi talu pererahvas. «Sel aastal mõtlesin, et ma ei jõua enam lobiseda sellest kalandusest ja mõtlesin siis välja, et kutsun hoovile päästeüksused,» tutvustas peremees Lauri Koni päeva kava. Kohale on oodata Rõngu vabatahtlike päästeüksust, päästeüksuse paakautot, piirivalvekoera ning ka päästekoeri. Külalistele õpetatakse pinnaltpäästmist. Lisaks esinevad tantsijad, saab kuulata muusikat ning nautida kalatoite.

Viimast korda

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles