Direktorid: Tartu Kunstimuuseumi kadumine on pigem juriidiline muutus
Vaata ERR.ee videot!

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Tartu kunstimuuseum.

FOTO: Sille Annuk

Eesti Kunstimuuseumi ja Tartu Kunstimuuseumi juhid arutasid neljapäeval lõpuks omavahel, kuidas edasi toimetada, kui teisest esimese filiaal saab.

Tartu Kunstimuuseum ei kao mitte kuhugi ja selle muutumine Eesti Kunstimuuseumi filiaaliks on pigem juriidiline, organisatoorne muutus, samuti jäävad Tartusse selle muuseumi kogud, kinnitasid täna mõlema asutuse juhid, vahendab ERR Uudised.

Tartu Kunstimuuseumi direktor Reet Mark ütles, et esialgu on iseseisvuse kaotamine raske, aga kui omavaheliste analüüsidega ühele poole ning töögrupid moodustatud saadakse, võib pilgu tulevikku suunata.

Eesti Kunstimuuseumi peadirektor Sirje Helme ütles, et ta ei oska öelda, kas kultuuriministeeriumi otsus on halb või hea, kuna selline on riiklik kultuuripoliitika ja muuseumi asi on see heaks teha.

Mis saab Tartu Kunstimuuseumi hoonetest, millest Vallikraavi tänava oma ei tasu ministri hinnangul enam renoveerimist, selgub paari kuu jooksul analüüside käigus ja mingisugune selgus tuleviku osas peaks saabuma novembri lõpus.

Tagasi üles