Tartu Ülikooli majandusteaduskonna dekaaniks sai Maaja Vadi

Maaja Vadi

FOTO: Urmas Luik / Pärnu Postimees.

TÜ majandusteaduskonna nõukogu valis oma uueks dekaaniks ettevõttemajanduse instituudi juhataja ja juhtimise professori Maaja Vadi.

Aastal 1955 sündinud Vadi omandas majandusteaduse doktorikraadi Tartu Ülikoolis 2000. aastal väitekirjaga «Organisatsioonikultuuri ja rahvuskultuuri vahelised seosed», vahendas ülikooli pressiesindaja.

Alates 1992. aastast on professor Vadi töötanud TÜ majandusteaduskonnas lektorina, dotsendina ning alates 2003. aastast ka juhtimise professorina. Praegu on Maaja Vadi TÜ ettevõttemajanduse instituudi ning juhtimise õppetooli juhataja.

Maaja Vadi peamised uurimisteemad on organisatsioonikultuur ja selle seosed erinevate kontekstidega, Eesti organisatsioonide arengu seaduspärasused, organisatsioonikäitumise erinevad teemad (väärtused, hoiakud jm) ning müügisuhtlemine.

Professori juhendamisel on kaitstud kaheksa doktoriväitekirja ja arvukalt magistri- ning bakalaureusetöid. Praegu juhendab Vadi 14 doktoranti ning ühte magistranti. Samuti on tema sulest ilmunud suur hulk teaduslikke publikatsioone.

Maaja Vadi on Eesti Psühholoogide Liidu liige, rahvusvahelise tööuuringute ja organisatsiooniväärtuste ühingu (ISSWOV) juhatuse liige ning kuulub ka maineka rahvusvahelise ajakirja International Journal of Cross Cultural Management toimetuskolleegiumisse.

Seni oli TÜ majandusteaduskonna dekaan prof Toomas Haldma.

Tagasi üles