Galerii: kadetid alustasid õppeaastat marsiga läbi Tartu

Risto Mets
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Täna marssis ligi 250 Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste kõrgema sõjakooli kadetti ning lahingukooli õppurit õppeaasta alguse puhul läbi Tartu linna.

Pärast jalutuskäiku pidas õppeaasta avaloengu kaitseväe juhataja kindral Ants Laaneots, vahendas kaitseministeerium.

Kindral Laaneots andis õppuritele ülevaate Eesti julgeolekupoliitilisest olukorrast ning taastatud kaitsejõudude arengust 20 aasta vältel. Samuti rääkis kaitseväe juhataja õppuritele ohvitseri elukutsest ning tõstis esile värskeid teadusdoktoreid, kes hakkavad sel õppeaastal õpetama sõjalisi juhte.

Õppeaasta avaaktusel andis KVÜÕA õppeosakonna ülem kolonel Raul Tõnnov üle õppeasutuste rinnamärgid.

Rinnamärgi said teiste hulgas sõjaväepedagoogika instruktorid staabiveebel Koit Vunk, vanemveebel Tanel Otsus ja 14. põhikursuse veebel vanemveebel Veljo Saarniit.

Märgiga tunnustab KVÜÕA oma struktuuriüksustes teenivaid isikuid väärtustamaks nende pikaajalist ja tulemuslikku teenistust. Õppeasutuste rinnamärke anti esimest korda möödunud aasta 1.  septembril.

Kolonel Raul Tõnnov tuletas oma kõnes õppuritele meelde õppimise tähtsust. «Peate meeles pidama, et arengut ega haridust pole võimalik ühelegi inimesele kinkida, iga inimene peab selleks ise pingutama,» ütles kolonel Tõnnov õppuritele.

Kõrgema sõjakooli ülem kolonelleitnant Mati Tikerpuu andis kadetitähed kadetikogu tegevuse ja arengu toetamise eest kadettveeblitele Karl Kalamehele ja Virko Luidele ning kadettseersant Tõnu Niilole.

Tagasi üles