Tartu Teerajajate Allee ootab täiendust

Teerajajate Allee avamine mullu oktoobris (pildil Andres Metspalu ja Hannes Kaljujärv).

FOTO: Kristjan Teedema / Postimees

Eelmisel sügisel Tasku keskuse juures alguse saanud Tartu Teerajajate Allee täieneb ka tänavu uute jalajälgedega, annab teada Tasku keskus.

Selleks oodatakse linlaste ettepanekuid, kes tartlastest on oma töö või teoga andnud silmapaistvalt märkimisväärse panuse Tartu linna või maakonna arengusse. Kandidaate saab esitada 30. augustini internetis http://www.tasku.ee/index.php?page=297& või Tasku keskuse infoletis täites kandidaadi üleseadmise vormi.

Tartu Teerajajate Allee väärtustab Tartu arengusse panuse andnud inimesi ning innustab teisi nende jälgedesse astuma. Esimesed jalajäljed, valatuna skulptor Bruno Kadaku poolt pronksi, kuuluvad Tartu Vaimule, Andres Metspalule, Herta Elvistele ning Hannes Kaljujärvele.

Kandidaadid valib välja žürii rahvalt laekunud ettepanekute alusel. Žüriisse kuuluvad Tartu linnavalitsuse,  Tartu Ülikooli, Tartu Postimehe, Vanemuise, Tartu Ülikooli Kliinikumi,  Kaubandus- ja Tööstuskoja, Maaülikooli ning AS Estiko esindajad. Rahva poolt pakutud kandidaatide seast valib komisjon välja vähemalt 7 kõige silmapaistvamat kandidaati, kes seatakse üles avalikule hääletusele.

Tänavu valitakse välja neli teerajajat –  kaks žürii poolt ning kaks avaliku rahvahääletuse tulemusena.

Tagasi üles