Tartu judoka tõi juunioride MK-etapilt pronksi

Pildil maadleb Andre Seppa (sinises) trennis klubikaaslase Martin Kallavusega.

FOTO: MARGUS ANSU/PM/SCANPIX BALTICS

Poola kuurortlinna Wladis­­lawowo olümpiaettevalmistuskeskuses peetud juunioride U20 maailmakarikaetapil judos oli tubli Tartu Do klubi judoka Andre Seppa, saavutades kehakaalus kuni 73 kg nelja võiduga pronksi.

Euroopa reitingus neljanda asetusega Seppa esimeseks vastaseks tuli Antoine Massart Portugalist. Vastane aga eksis üsna kohtumise algul Seppa rünnakut kaitstes määruste vastu ja nii tuli esimene võit üsnagi kergelt. Järgmine vastane oli tšehh Matej Galdun ja ka siin ei andnud meie mees vastasele erilisi võimalusi.

Järgnes raske kohtumine ukrainlase Juri Požariga. Lisaaja lõpul, kui mõlemad olid üsna väsinud, õnnestus Seppal aga efektne heide ja vastane leidis end siruli tatamilt.

Finaalipääsuks tuli kohtuda Prantsusmaad esindava grusiini Tristan Avalianiga. Eelmise kohtumise väsimus oli veel kontides ning tasavägise kohtumise lõpus jäi meie mees kinnihoidmisvõttesse, kust väljatulemiseks enam jaksu ei olnud. Prantslane tuli hiljem üldvõitjaks.

Andre Seppal oli võimalus saada auväärne kolmas koht ja see tuligi võiduga poolaka Dominik Banaszeki üle. Saadud punktilisa tagab hea asetuse septembrikuistel Euroopa judomeistrivõistlustel Belgias.
Viienda koha sai kehakaalus kuni 100 kg maadelnud ja reitingus teisel kohal asetsev Dmitri Lepp. Eelringis alistas ta kaks poolakat.

Finaalipääsul alistus ta kiirelt arenevale lätlasele Vadims Landole ja pronksikohtumises teisele lätlasele Arturs Nikiforenkole. (TPM)
 

Tagasi üles