Vanemuise sümfooniaorkester annab Kassitoome orus kontserdi

Vanemuise sümfooniaorkester.

FOTO: Sille Annuk

Pühapäeval täidab Kassitoome oru klassikaline muusika. Huvilised saavad kuulata Vanemuise sümfooniaorkestri suvekontserti ning seda tasuta.

Teatri pressiesindaja teatel tulevad ettekandele Rossini «Sevilla habemeajaja» Avamäng; Paganini «La Campanella»; Gershwin «Cuban Ouverture»; Falla «Danza ritual del fuego» ning mitmed teised tuntud teosed.

Dirigent on Mihkel Kütson, soleerib viiulivirtuoos Denis Goldfeld Saksamaalt. Kontserti konfereerib Vanemuise näitleja Hannes Kaljujärv, kes tutvustab vahetekstides Tartu Toomemäe lindude liigirikkust ja ka muud põnevat, mis kohalikku keskkonda puudutab.

«Kassitoome org on looduslikult väga huvitav paik, kus meile teadaolevalt ei ole kunagi esinenud täiskoosseisus sümfooniaorkester. Soovime selle kontserdiga tänada kõiki, kes hoolivad Vanemuise teatrist ja külastavad meie etendusi ning kontserte,» ütles teatri juht Paavo Nõgene.

Pühapäevase 90-minutilise tasuta kontserdi tarbeks ehitatakse Kassitoome orgu suur lava. Teater soovitab kontserdile tulijatel kaasa võtta sobiva istumisaluse, et ennast Kassitoome nõlvadel mugavalt tunda.

Etenduspaigana on Kassitoome orgu kasutatud ka varem – Vanemuise teater on just seal
mänginud Evald Aava ooperit «Vikerlased».

Kassitoome kontserdiga soovib Vanemuise teater taastada suvekontsertide traditsiooni. 20. sajandi esimesel veerandil korraldati suvel, teatrihooaja vaheajal Vanemuise sümfooniaorkestri kontserte aiakontsertide nime all. Kavades oli esikohal klassikaline muusika.

Pikalt Vanemuise muusikajuhi ja peadirigendi ametit pidanud Mihkel Kütsonile jääb pühapäevane kontsert selles ametis viimaseks. 1. septembril 2011 asub Vanemuise muusikajuhi ja peadirigendi kohale maestro Paul Mägi.

Kontsert algab 31. juulil kell 20.

Tagasi üles