Nobedamad kiirendajad kogunevad laupäeval Raadi lennuväljale

Kristjan Käbi Chevrolet Monza, EDRA Nationals 2011 võistlusel.

FOTO: Tarmo Kabonen

Eesti kiirendusspordi meistrivõistlused on jõudnud oma teise etapini, mis peetakse maha sellel laupäeval Tartus Raadi Lennuväljal. Üritusel, nimega Speedest Dunlop Racing 2011 saab taas näha Eesti kiiremaid autosid ja mootorrattaid.

Huvitavat ja vaatemängulist heitlust lubatatakse sellel korral igas võistlusklassis. Eriti huvitavaks peaks kujunema kõige võimsamate ja kiiremate autode klass ehk Outlaw, kus esimesel etapil Lauri Kuriksi järel teiseks tulnud Veljo Einberg on andnud lootust, et purustab sellel korral kehtiva Eesti rekordi : 8,2 sekundit. Ka B klassis on sellel korral rajale oodata kiireid ja vihaseid Audisid, roolis Mati Põld ja Eesti kiireim naisvõitleja Marje Salumets.

Ka sellel korral on võimalus kaasa elada ja ka osaleda MRT StreetCar Drag nimelises sarjas, kus võtavad mõõtu ainult tänavalegaalsed ja tänavakonditsioonis autod. Tegu on nn.  igamehe klassidega, kuhu saab tavainimene tulla ja turvaliselt ning organiseeritult saada teada enda ja oma auto võimed ning tunda ka võistlusmomenti.

Pealtvaatajatele pakutakse võimalust osaleda suures loteriis, milles loositakse järgmisel Speedesti nime kandval võidusõidul Pärnus, välja eesti oma Estfield kit-car. Loosimises osalevad kõik sellel laupäeval ja 6. augustil Pärnus ostetud piletid. Nagu alati on ka sellel laupäeval olemas toitlustus, sooja söögi ja külmaa joogiga. Tuginedes esialgsele ilmaprognoosile, mis lubab taas ligi 30 kraadist kuumust, panevad korraldajad külastajatele südamele, et pealtvaatajad kaitseksid end kõikide võimalike vahenditega päikese eest ja tarbiksid ohtralt vedelikke.

Ajasõidud algavad laupäeval kell 12.30, ja finaalid kell 17.

Speedesti raames pühapäevaks planeeritud Speedest 1000 EUR Race lõppkiirusvõistlus, jääb võistlejate kesise huvi tõttu ära.

Kogu info, võistlejatele ja pealtvaatajatele on kättesaadav võistluse ametlikult kodulehelt www.speedest.ee.

Järgmine Eesti meistrivõistluste etapp kiirendusspordis peetakse maha 6. augustil, Pärnu Lennuväljal.

Tagasi üles
Back