TÜ ASK teenis Rakveres 15 meistritiitlit

Grit Šadeiko
Grit Šadeiko Foto: Mihkel Maripuu

Rakvere staadionil peeti 5. ja 6. juulil Eesti juunioride ja noorsooklassi meistrivõistluseid kergejõustikus.

Kahel päeval võistlesid Eesti parimad U23 ja U20 kergejõustiku noormehed ja neiud ning häid tulemusi jagus mõlemasse võistluspäeva.

Tartu Ülikooli Akadeemilise spordiklubi sportlased näitasid head vormi ja kõige paremad olid tulemused U20 neiude arvestuses, kus nopiti 17st võimalikust alavõidust üheksa. Grit Šadeiko triumfeeris kaugushüppes (6,20m) ja 100m tõkkejooksus (13,80 s), Laura Suurele ei olnud vastast 1500 ja 3000 meetri jooksus (ajad vastavalt 4.43,1 ja 9.25,15), Anu Ellam valitses kettaheidet (43,39 m ) ja tuli odaviskes klubikaaslase Mari Klaupi (44,90m) järel teiseks tulemusega 44,47. Maarja Pärs võitis teivashüppevõistluse alistades kõrguse 3,80m.

Kärt Viltrop võidutses sprindidistantsidel ja võitis nii 100 m kui 200 m jooksud aegadega 12,31 ja 25,70. Märkimist väärib ka see, et 100m tõkkejooksus ja 200m sprindis võtsid TÜ ASKi sportlased kolmikvõidud.

Noormeeste U20 võistlused tõid TÜ ASKile kolm meistritiitlit. Veiko Kriisk ei leidnud vastast teivashüppel ja tuli meistriks kõrgusega  4,80. 110m tõkkejooksu võitis Teet Meerits ajaga 14,87 ja 400m jooksus oli parim Rivar Tipp ajaga 48,59.

Meesjuuniorite ainus meistritiitel tuli Markus Elliksaarele 200m jooksus, kes lõpetas ajaga 21,89 klubikaaslase Rasmus Mägi (22,06)ees.

Naiste U23 arvestuses tõid edu jooksudistantsid ja meistritiitlini jõudsid Kaili Kriisa 100m jooksus ajaga 12,47 ja Ene Jaago 1500m jooksus ajaga 5.12,98.

Kokku saavutasid TÜ ASKi kergejõustiklased kahe päevaga 43 poodiumikohta ning teenisid 15 meistritiitlit.