Festival Rock in Tartu jääb ära

Tartu Postimees
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Kõige esimesena jättis oma tuurigraafikust Rock in Tartu kontserdi välja Nightwishi endine laulja Tarja Turunen
Kõige esimesena jättis oma tuurigraafikust Rock in Tartu kontserdi välja Nightwishi endine laulja Tarja Turunen Foto: Filippov Alexei/ITAR-TASS

Festival Rock in Tartu, mis peaks aset leidma järgmisel laupäeval, 21. juuli Tartu laululaval, jääb ära. Sündmuse korraldaja Imre Termonen informeeris sellest hiljuti Piletilevi, kes eile õhtul piletimüügi katkestas.

«Ta saatis meili, milles annab teada, et kahjuks jääb festival ära ja ülejäänud protseduuridest, mis puudutavad piletite tagasiostmist ja teisi detaile, annab ta meile hiljem teada,» ütles AS Piletilevi juhataja Jaanus Beilmann. «See oli lühike meil, et ta on olemas ja tegutseb.»

Esimesed signaalid selle kohta, et festival ei pruugi toimuda, hakkasid tulema juba juuni alguses, kui Belgia muusikablogija Filip van Muylem sai teada, et sündmuse peaesineja Tarja Turunen festivalil ei esine. Mõnevõrra hiljem said selle info ka Eesti ansamblid Herald ja Must Hunt, kes samuti üritusel esinema pidid.

Termonen aga ansamlite ärajäämise kohta avalikkusele infot ei jaganud, mitu päeva ei ole ta vastanud ka Tartu Postimehe ajakirjanike telefonikõnedele ja meilidele.

Beilmann tõdes, et piletiostjate infosulus hoidmine sel moel, nagu Termonen seda tegi, on Piletilevi süsteemis pileteid müüvate kontserdikorraldajate seas erandlik.

Beilmann tõdes, et piletiostjate infosulus hoidmine sel moel, nagu Termonen seda tegi, on Piletilevi süsteemis pileteid müüvate kontserdikorraldajate seas erandlik. Kas see tähendab, et Piletilevi välistab edaspidi koostöö Termoneniga?

«Seda me ei saa juba seadusest tulenevalt teha, ei saa koostööst temaga keelduda. Küll aga oleme nüüd ettevaatlikumad,» märkis Beilmann. Ta lisas, et eelmistel aastatel on koostöö Termoneniga sujunud, kuid praegu on tekkinud alus korraldajaga edaspidi sõlmida lepinguid teistsugustel alustel. «See tähendab, et me hindame temaga seotud riske veidi teisiti, kuigi seadus neid asju väga ei võimalda,» ütles Beilmann. «Praegu on ikkagi korraldaja võtnud meiega kontakti ja tegeleb küsimusega, kuidas inimestele raha tagasi maksta.» Infot, kas ja millal seda tehakse, hetkel siiski veel pole.

Tagasi üles