Peapiiskop pühitses Kambjas perekivi

Raul Sulbi
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Peapiiskop Andres Põder
Peapiiskop Andres Põder Foto: Toomas Huik

EELK peapiiskop Andres Põder pühitses täna Kambjas Eesti suguvõsade mälestussamba ning rõhutas taas, et suur abielulahutuste protsent viitab armastuse defitsiidile.

Üle 40 tonni kaaluval kivil on kujutatud ema, isa, kaks tütart ja poeg, pereliikmed on omavahel põimunud ja vaatavad taevasse, kujundi alla on raiutud Hando Runneli sõnad: «Hoidke meid alles!», vahendas ERR Uudised.

«Eestis on Euroopaga võrreldes erakordselt suur abielude lahutusprotsent ja väljaspool abielu sünnib ligi 60 protsenti lastest, see kõneleb armastuse defitsiidist,» ütles Põder.

«Annab ju abielu registreerimine tunnistust eelkõige armastuse ehtsusest ja tahtest võtta vastutust,» kinnitas peapiiskop.

«Põlvest põlve on meie esivanemad laulatusel tõotanud teineteist «muutumatu ja murdumatu truudusega armastada ja austada, üheskoos vastu võtta rõõmu ja risti, õnne ja õnnetust, kuni surm meid lahutab», selline armastus juurdub Jumalas, kes meid on ennem armastanud,» rääkis Põder.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles