K, 22.03.2023

Tartu linnaaedades kasvab lisaks mahetoidule tugev kogukonnatunne

Tartu linnaaedades kasvab lisaks mahetoidule tugev kogukonnatunne
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tartu Maheaed haldab aiamaid kahes Tartu piirkonnas: Lehe aed Jaamamõisa linnaosa ja Raadi niitude piirialal ning Mõisavahe aed Annelinna külje all.
Tartu Maheaed haldab aiamaid kahes Tartu piirkonnas: Lehe aed Jaamamõisa linnaosa ja Raadi niitude piirialal ning Mõisavahe aed Annelinna külje all. Foto: Margus Ansu

Avalikud linnaaiad on tartlaste seas nii menukad, et neid on Emajõelinnas kokku juba viis. Oma väikse peenra eest kannab hoolt üle kahesaja linlase, kes seal mahetoitu kasvatab.

Kõige rohkem aiapidajaid koondab MTÜ Tartu Maheaed, mille alla kuulub Lehe aed Jaamamõisa linnaosa ja Raadi niitude piirialal ning Mõisavahe aed Tartu servas Annelinna külje all. Tartu Maheaia juhatuse liikme Siim Vatalini sõnul on nende aedades kokku ligikaudu 115 aiapidajat.

Karlovas asuvas Aleksandri avatud aias on peenarde vahel väliköögi, võrkkiige ja lõkkekohaga ala, kus saab aega veeta ja üritusi korraldada. Aia ühe eestvedaja ja asutaja Jiří Krejčí sõnul püsib Aleksandri aed korras just tänu kohalikele hoolivatele inimestele ning vahel tundub, et aed elabki seal täiesti oma elu, sest see on kõigile avatud.

Märksõnad
Tagasi üles