Jõgeva kinkis igale kuldmedaliga lõpetanud gümnasistile 320 eurot

Neljapäeval tunnustas Jõgeva linnapea Kalmer Lain helilooja Alo Mattiiseni toas külmapealinna gümnaasiumide kuld-ja hõbemedalitega lõpetanuid, keda oli kokku 11.

Neist kuldmedali ning linnalt auhinnaks 320 eurot (5007 krooni) said neli noort. Hõbemedali vääriliselt õppis seitse gümnasisti. Neile kinkis linn 160 eurot (2503 krooni). Preemiaraha said ka põhikooli kiitusega lõpetanud.

Hiljuti Jõgeva muusikakoolis helilooja Alo Mattiiseni mälestuseks avatud Alo klaveriklass on kujunemas väärikaks paigaks, kus korraldada pidulikke sündmusi.

Parimatele kingiti lisaks Jõgevamaa-teemaline mälumäng, mis loodetavasti pakub meeldivat ajaviidet ja aitab ka tulevikus hoida värskena teadmisi kodumaakonnast, leidis linnapea Kalmer Lain.

Mõneski kodus on väga hea õppimine justkui geenidega edasi antud. Nii lõpetas Jõgeva gümnaasiumi hõbemedaliga Carl Robert Jakobsonile pühendatud kõnevõistluse tänavune võitja Tanel Sakrits. Tema ema, lasteaed Rohutirts õpetaja Ester Sakrits, lõpetas omal ajal sama kooli samuti kuldmedaliga.

Arvukamalt medalitega (8) lõpetanuid on tänavu Jõgeva gümnaasiumi 12. b kassis. Selle klassi juhataja Viktor Nõmm kinnitas, et õpilased on väga järjekindalt õppinud. Silma on nad paistnud ka spordis ja teistelgi huvialadel.

Nõmme klassis on medalistide arv olnud kõrge ka varem. Kooli rekord pärineb Nõmme 1995. aastal lõpetanud klassist, mil kullaga lõpetas kaheksa ning hõbedaga neli abiturienti.

Jõgevamaal lõpetas tänavu medaliga kokku 24 gümnasisti. Ka teised omavalitsused korraldasid parimatele vastuvõtte kultuuriloolistes hoonetes. Terve Jõgevamaa parimate lõpetajate vastuvõtt toimub Puurmani lossis. Jõgeva valla parimaid lõpetajaid õnnitletakse Kuremaa lossis.

Tagasi üles