Vallikraavi tänava trepil haigutab ohtlik auk

Vallikraavi tänaval asuva laguneva trepi korrashoiu eest vastutab Eesti Noorte Naiste ja Noorte Meeste Kristlike Ühingute Liit.

FOTO: Kristjan Teedema

Vallikraavi tänaval endise Park-hotelli juures asuva trepi kulunud astmetel laiub rusikasuurune auk. Trepp asub küll eramaal, kuid seda kasutavad iga päev ka linnaelanikud ning trepi lähedal asuva erakooli lapsed.

Tartu linnavalitsuse arhitektuuri ja ehituse osakond tegi  5. juulil ettekirjutuse, milles kohustas kinnistu omanikku viivitamata tagama trepil käijatele ohutus, takistades trepile ligipääs piirdeaiaga.

Praeguseks pole trepi ümber veel aedu paigaldatud ning trepil olevat auku märkamata võib sealt käies ohtlikult kukkuda.

«Trepp on äärmiselt ohtlik – astmed pole lihtsalt kulunud, vaid seal on ka suured augud ja teravad metalltraadid,» rääkis Tartu linnavalitsuse järelevalveteenistuse juhataja Andres Aint. Tema sõnul trepi korrastamist kinnistu omanikult nõuda ei saa, kuid ohutus peab trepi piiramisega olema tagatud.

Lagunev trepp asub kinnistul, mille omanik on Eesti noorte naiste ja  noorte meeste kristlike ühingute liit. Liidu juhatuse liikme Ene Roosi sõnul on nad ettekirjutusega kursis ning lähipäevil peaksid trepi ümber ka piirded pandud saama. Ta lisas, et trepi korda tegemine läheks maksma 11 000 eurot, mistõttu paluvad nad toetust linnavalitsuselt.

«Küsisime linnalt trepi renoveerimiseks raha, kuna trepi korrashoid on ka teiste seal kõndivate linlaste ohutuse huvides,» sõnas Roos.

Linnamajanduse osakonna juhataja Rein Haagi sõnul linn enamasti eramaal asuvate ehitiste renoveerimist ei rahasta. «Kõnealusel juhul me siiski seda varianti kaalume, kuna trepist käib iga päev ka linnarahvas ning MTÜ-l endal trepi renoveerimiseks raha pole,» sõnas ta. Ta lisas, et kõigepealt teeb linnamajanduse osakond lisahinnapäringud ning seejärel läheb teema linnavalitsuses arutamisele.

Haagi sõnul kasutavad treppi ka MTÜ Tartu International School õpilased ja töötajad, mistõttu võiks ka nendel olla huvi trepi renoveerimisse panustada. «Praegusel juhul teenindab ühel kinnistul olev ehitis ka kõrvaloleva erakooli kinnistut, mis muudab selle juhtumi erandiks ning linnavalitsus peab teemat arutama,» ütles Haak.

Tagasi üles