Maanteeservas sünnitanud naisest Facebooki pildi riputanud kiirabitöötaja jääb ametisse (12)

Tartu Postimees
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Tartu kiirabi.
Tartu kiirabi. Foto: Elmo Riig / Sakala

Nädala alguses hakkas Facebookis ringlema ühe kiirabitöötaja postitus, kus on kirjeldatud juhtumit, kuidas kiirabibrigaad pidi sünnituse vastu võtma maanteeservas, sest sünnitaja ei jõudnud piisavalt kiiresti Valgast Tartusse. Palju kõlapinda saanud veebipostitus seadis aga ohtu ühe kiirabitehniku töökoha, sest tema juhi hinnangul ei tohi kiirabitöötajad seda sorti materjali avalikustada.

Pärast seda, kui ajakirjandus oli hakanud kiirabitöötaja postitusele tähelepanu pöörama, kritiseeris Tartu kiirabi juht Ago Kõrgvee teravalt tehniku käitumist. Ta leidis, et seiga jõudmine sotsiaalmeediasse on lubamatu, ning kinnitas, et töötajat ootab karistus. Muu hulgas märkis juht, et kaalub töötaja vallandamist.

Kolmapäeval ütles Kõrgvee Tartu Postimehele, et postituse teinud töötaja jääb siiski ametisse, kuid temaga peetakse arenguvestlus.

Seda, kas ja kuidas hakkab Tartu kiirabi juhtkond edaspidi kiirabitöötajate postitusi sotsiaalmeediasse piirama, ei soovinud Kõrgvee kommenteerida. «See on kiirabi töökorralduslik siseasi,» jäi ta napisõnaliseks.

Kommentaarid (12)
Copy
Tagasi üles