Spordimuuseumi uuel elamusnäitusel saab end tunda tõelise ralliässana

FOTO: Eesti spordi- ja olümpiamuuseum

Eesti spordi- ja olümpiamuuseum avab 13. juulil käed-külge-elamusnäituse «See on ralli!», kus antakse mahukas ülevaade WRC ja Eesti ralli loost koos maailmas kõrgelt hinnatud rallifotograafi Jaanus Ree visuaalide ja isikliku fotoväljapanekuga.

Koos Rally Estonia algusega avab spordimuuseum interaktiivse rallinäituse, kus igaühel on võimalik end sõitjana tunda, mehaanikuametit proovida ning kaardilugejate maailmaga tutvust teha. Kohapeal on atraktsioonid, mille abil saab end rallisõitja olukorda panna ning näituselt ei puudu ralliga seotud esemed ei mootorispordi algusaegadest ega ka praegustelt ralliässadelt, eesotsas Ott Tänaku ja Martin Järveojaga.

Näituse kuraatori Rait Männiku sõnul annab väljapaneku esinduslik esemevalik märku rallirahva tugevast panusest näitusele.

«Abi, nõu ja jõudu on tulnud nii meie ralliässadelt, meeskondadelt kui mitmelt organisatsioonilt. Nii on näituse valmimisse oma panuse andnud mootorispordimuuseum, Martin Järveoja ja Kuldar Sikk,» rääkis Männik.

Näitusel on muu hulgas välja pandud Martin Järveoja 2017. aasta WRC III koha auhind, hulk rallikombinesoone kõigilt meie WRC pilootidelt, ralliauto detaile ja palju muud põnevat. Muuseumi hoovi on mootorispordimuuseumist toodud Moskvitši ralliauto, mis pärineb 1972. aastast.

Tagasi üles