Kaks Vanemuise näitlejat saavad end täiendada Londonis

Tartu Postimees
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Priit Strandberg etenduses «Arkaadia».
Priit Strandberg etenduses «Arkaadia». Foto: Margus Ansu

Vanemuise teatri näitlejad Andres Mähar ja Priit Strandberg pälvisid Tartus asuva hotell Londoni stipendiumi, mille toel saavad end täiendada Euroopa teatripealinnas Londonis.

Vanemuise draamajuht Tiit Palu märkis, et nii Andres Mähar kui Priit Strandberg kujundavad oma teatritöödega Vanemuise draamatrupi nägu.

«Andres Mähar on mänginud ridamisi peaosi, viimati lavastustes «Musta pori näkku», «Öörändurid», «Üks mees, kaks bossi», «Roosi nimi» ja «Faust». Ta on suure energiaga isikupärane näitleja, kes avaneb igas rollis uuest küljest. Priit Strandberg on mitmekülgne noore põlvkonna näitleja nii sõna- kui muusikateatris, lisaks huvitava ja perspektiivika dramaturgi- ja lavastajavaatega,» rääkis Palu.

Stipendiumi andsid teisipäeva hilisõhtul üle hotelli London juhatuse esimees Verni Loodmaa ja Vanemuise teatrijuht Toomas Peterson pärast lavastuse «Roosi nimi» etendust, kus mõlemad näitlejad kaasa teevad.

Hotell London asutas 2009. aasta aprillis Tartu kultuurkapitali juurde omanimelise sihtkapitali, millest makstav stipendium toetab igal aastal Vanemuise draamanäitlejate sõitmist õppereisile Londonisse.

Eelmisel aastal pälvis stipendiumi Marian Heinat. Varasemate aastate laureaadid on olnud Jüri Lumiste, Ott Sepp, Merle Jääger, Külliki Saldre, Karol Kuntsel, Maria Annus, Linda Kolde, Tanel Jonas ja Margus Jaanovits.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles