Pala kohvikutepäeval saab kehastuda tuletõrjujaks ja valmistada kütteroose

FOTO: Margus Ansu

Kodukohvikute hooaeg on täies hoos. Eeloleval laupäeval kostitavad külalisi hea ja paremaga Peipsiääre vallas asuva Pala kandi kodused söögikohad. Et piirkond asub ajaloolises Kodavere kihelkonnas, kannab päev murdekeelset söägilavva pääva nime.

Sel päeval saab väisata kaheksat kodukohvikut.

* Tantsurühm Tuuritajad Pala noortekeskuse terrassil – pannkoogid, suus sulavad hõrgutised ja palju muud head ja paremat. Tantsuetendused kell 13 ja 15.

* Pala tuletõrje selts Pala mõisa tiigi juures – ennetustöö ja praktilised harjutused: voolikust joa juhtimine, tuletõrjuja riiete selga proovimine, tutvumine tehnikaga. Pakutakse seljankat ja pannkooke.

* Külalistemaja Kadrina mõisas – maitsvad suupisted ja toidud, mõisatuur kell 14.

* Kõivu talu Kodaveres – pakutakse soolaseid ja magusaid suupisteid, kohvi, teed, vett, jäätist. Päeva sisustab Pipi Pikksukk.

* Pedaja talu Sõõru külas – kütterooside töötoad kell 12, 14 ja 16. Lisaks elav muusika ja kooslaulmised, hõrgud koogid, pannkoogid soolase ja magusa lisandiga, kohv ja tee.

* Nõva külas Vasaral – Anne Vasara tööde näitusmüük. Lastele klaasimaali töötuba külmvärvidega. Pakutakse suppi, grill-liha ja kooke.

* Kokanurga külas Grau talus – hää söök ja jook, lastele mänguväljak, saun, tünnisaun, ATV sõit, laastupiltide meisterdamine. Kell 13 seltskonnamängud, kell 15 kodaverekeelsed lood ja mängud.

* Maasika talu Lümati külas – saab sööki ja jooki ja priimat pannkooki. Täistundidel (kell 12–16) etteasted trikikoer Rommilt, pooltundidel (13.30–15.30) astub üles õhuakrobaat Mia. Kell 15.45 Kodavere kihelkonna temaatiline viktoriin suurtele ja väikestele.

Tagasi üles