Suured käisid väikestel külas

FOTO: Sille Annuk

Kai, pane kott ära ja hakkame nüüd kohe mürama! Sellise ettepaneku tegi Elva väikelastekodu juhataja Kai Räisale (vasakul) selles Tartumaa asenduskodus elav väike tüdruk, kes leidis lastekaitsepäeval kingiks toodud kootud, heegeldatud ja punutud mänguasjade hulgast endale toreda käpiknuku.


Elva väikelastekodu 45 tüdrukut ja poissi pidasid meeles Kaagvere erikooli tüdrukud ning Lianni lõngapoe kunded. Kaagveres õppivad kaheksa tüdrukut tõid Elvasse ise kohale mitukümmend punutud nukku, mida erikooli 15 tüdrukut paar nädalat olid teinud.

«Kõik nukud on meil väikestele südamega tehtud,» ütles erikoolis õppiv Raneli. Peale kinkide toomise oli Kaag­vere tüdrukutel plaanis asenduskodu lastega lihtsalt juttu ajada ning neile pai ja kalli-kalli teha. Keegi neist polnud varem lastekodus käinud.

Rõõmsalt ringi tuuritavaid mudilasi vaadates tekkis Ranelil soov neid ka tulevikus näha. «Tahaksin siia tagasi tulla, sest mis sõber see on, kes vaid korraks tuleb,» põhjendas ta. «Siin on kõik nii armsad,» lisas ta kooliõde Jaanika (pildil tagaplaanil).

Elva väikelastekodu väiksem rahvas võttis kingid rõõmsalt vastu ja mudilased hakkasid neid kohe kasutama. Hetkega sai ka lillast lõngast heegeldatud tundmatu loom endale uue nime: uus omanik ristis Kaisa Kahupea ümber Reila Rahupeaks.

Tagasi üles
Back